​En uygun çanak anten

Servis Bölgelerimiz

Günlerdir e-mail ve iletişim formuna gelen sorulardan biri olan en uygun çanak anten sorununun yanıtını burada açıklamaktayız. Fiyat olarak piyasaya bakıldığı zaman 38 lira ile yaklaşık ortalama bir çanak boyutunu düşünürsek 120 liraya kadar fiyat aralığı mevcuttur. Bu fiyatlar sadece çanak anten fiyatıdır. Bunun üzerine LNB eklenip işçilik ve kabloda eklendiği zaman yaklaşık 125 Lira gibi bir rakam ortaya çıkmaktadır. Burada sadece 38 TL vererek çanak anten sahibi olmaktan ziyade anten kablosu, LNB ve kurulum montaj ücretini de vermiş oluyorsunuz. Hatta çanak antenin 3 katı para veriliyor. Durum böyle olunca en uygun çanak anten almak yerine nam salmış ve kalitesi dilden dile dolaşan antenleri almak sizce de daha mantıklı değil mi?

Çanak antenlerin sac kalınlığı ve üzerinde verilen anten ayağının sağlamlığına alırken özellikle dikkat edin. Sacın biraz bile olsun kalın ve ağır olmasın da fayda vardır. Kaliteli olmayan çanak antenler en ufak bir fırtına da sanki demirden yapılmayıp yumuşak bir hamurdan yapılmış oldu sağa sola doğru yamulmalar yaşanır. Bunun önüne geçebilmek için mutlaka evlerin yan duvarın da veya çatıda bir duvara sırtını dönük bir şekil de montaj yapılabilir.

Kaliteli malzeme ve elektronik parçaları her bir durumda daima ilşe yarar ve kullanmışı güzel bir hal almıştır. Özellikle anten kablosu ve çanak anten alırken kaliteli olmaların da çok büyük fayda vardır. Örnek vermek gerekirse anten konusunda yamulan antenlerden HD yayın almak çok zordur. Siz istediğiniz kadar benim antenim daha sıfır deyin. Anteniniz göbek ve yan kısımlarından bir kere dahi yamulduysa bir daha o anteni düzeltemezsiniz. En uygun çanak anten almak için firmamızla görüşebilir veya ellerin de olup olmadığı konusun da fiyat sorabilirsiniz.