​Digitürk eutelsat7e kurulumu

Servis Bölgelerimiz

Digitürk bildiniz üzere Türksat42E ve Eutelsat7E derecede ki uydulardan yayın yapmaktadır. Digitürk eutelsat7e kurulumu başlamadan önce Üye olurken hangi uyduya bağlanmak istediğinizi belirtirseniz o uydudan yayın alabilirsiniz. Diğer bir uyduya geçebilmek için Müşteri hizmetlerini telefon aracılığıyla arayıp gerekli olan sorunların yanıtlarını doğru bir şekil de cevap verdikten sonra sorununuzu anlatabilir veya uydu aboneliğinizi değiştirebilirsiniz.

Hangi uydu daha avantajlı?

Şu anda bu makalemizi yazarken ufak bir araştırma yaptığımız da her iki uydu yönündeki abonelikler, ödenen ücretler, gösterilen kanal sayısı ve kampanyalar hakkın da detaylı bilgi olarak aldığımız da Eutelsat7e uydusunun daha makul olduğunu görmekteyiz. Türksatta bu fırsatlar maalesef verilmemektedir. Yalnız ilerleyen zamanlar da ne olur neler değişir bilinmez ama bu makalenin yazıldığı tarihte bu şekildedir. Digitürk eutelsat7e kurulumu yapabilmek için anten ile cihazınızın arasın da doğru bir şekil de uçları yapılmış olan bir anten kablosu ile bağlantılarınızı yapınız.

Ardından cihazınızı hangi HDMI kısmına taktıysanız kumandanız dan o hdmi kısmını bulup ok tuşuna basın. Cihazınız açılacaktır. Ardından üyeliğiniz hangi uyduda ise o uyduya gelerek kolay kurulum deyip kanalların yüklenmesini bekleyin. Unutmayın gelişmiş arama demenize gerek yok. Eğer türksat kanallarını arıyormuş gibi arama yaparsanız kanalları sıralamak zorun da kalırsınız. Veya kanallar karışık olarak gelir ve ancak böyle kullanabilirsiniz. Bu yüzden Digitürk eutelsat7e kurulumu yaparken kolay kurulum kısmını seçiniz.