​Delikli anten kırılmaz mı?

Çanak Anten Montajı

Delikli antenler ilk etapta bakıldığı zaman insana güven vermiyor gibi durabilir. Yalnız bu antenler eğer sağlam bir malzemeden üretilmiş ve boyasının da kaliteli olanından kullanılmışsa asla endişe etmenize gerek yoktur. Delikli anten kırılmaz mı? Bildiğiniz üzere piyasa da aynı modellerde ve aynı ebatlar da o kadar çok çanak anten ve diğer elektronik malzeme modeli var ki. Bunların çoğu modeli birebir orijinalleri ile aynı yapılırken bir diğerleri de aynı olsa da arasında çok fazla kalite farkı vardır.

Delikli çanak antenler yapı itibariyle sacın yarısı delik olduğu için delik olmayan ince kenarlar ile tutulmaktadır. Bu malzemelerin boyası da çok iyi derece yapılması gerekir. Çünkü her deliğin içindeki gözenekler de tam manası ile boya ile iyi derece de boyanması gerekir. Boyanmadığı takdir de delikli çanak anten çok kısa süre de paslanacaktır. Paslanması durumun da rüzgarlardan çok fazla etkilenen antenin kırılması ve yamulması söz konusu olacaktır. Bu nedenle Delikli anten kırılmaz mı? sorusunu soranlara kesinlik kaliteli malzeme almanız gerektiğini hemen söylememiz gerekir.

İzler uydu servisi firması olduğumuz için çok fazla çanak anten tamirleri yaptığımızdan dolayı bin bir türlü durumlar ile karşı karşıya kalabiliyoruz. Fırtınadan yerinden sökülüp uçan antenler mi dersin, antenin sadece lnb kısmı kalmış ve diğer parçaların bulunamadığını mı dersin delikli antenin tam ortadan düzgün bir şekilde sanki kesilmiş gibi kopup uçtuğunu mu dersiniz. Bunların hepsi karşılaştığımız konulardır. Bu nedenle kaliteli malzemeden şaşmamanızı tavsiye ediyoruz.