​Daire içi kablo çoğaltma ve bölme yapılır mı

Uydu Servisi Hizmetleri

Bir tane televizyonun size ez geldiğini düşünerek mutfağınıza, çocuk odasına veya oturma odasına televizyon almayı düşündünüz. Normal bir binada oturuyorsanız veya kendi şahsınıza ait bir çanak anteniniz varsa bu çok zor değil. Lnb değiştirerek istediğiniz kadar evinize çekebilirsiniz. Ama bir toki, emlak konut, nida yapı gibi yerlerde ikamet ediyorsanız kablo çekmek veya her hangi bir müdahale de bulunmak neredeyse imkansızdır. Zaten kablo çekme fırsatınız olsaydı şu anda Daire içi kablo çoğaltma, tel uydu kablosunu bölme ve uydudan gelen kabloyu bölme sorunlarını anlatan bu konumuzda olmazdınız.

Uydu kablo bölme

Öncelikle uydu kablosunu bölmeyi önermiyoruz. Kabloyu iki veya üçe dörde bölmeniz halinde bazı olumsuz nedenleri vardır. Maddi bazı zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Ama bundan başka çarem yok diyorsanız artık bu sizin seçiminiz. Uydu sistemleri parçalarının bulunduğu bir iş yerinden oda içinde uydu kablosunu bölme işlemi için bana bir aparat lazım derseniz sizlere yardımcı olurlar. Televizyon sayısına göre çıkış sayısını da söyleyebilirsiniz. Bazı aparatların sadece 3 TL bazılarının da 40 TL fiyat verildiğini görebilirsiniz. Hangisini almanız size kalmış. Ama satıcının bunu almazsanız yayın gider gibi sözler sarf ettiğini görürseniz hemen aklınıza hangisini alırsanız alın yine de aynıdır ve yayın gitmeye devam eder sözleri gelsin.

Almış olduğunuz splitter üzerinde in out uazar veya hiçbir şey de yazmayabilir. Hiçbir şey yazmazsa uydu kablosunu ve diğer iki tane televizyonu kablosunu da istediğiniz yere bağlayabilirsiniz. Ama yazıların yazması durumun da in yazan yere uydu kablo girişini, out veya receiver yazan yere de televizyon kablosunu takınız. Televizyonları aynı anda açtığınızda istediğiniz kanal da sinyal yok hatası veriyorsa diğer televizyonun kanalını değiştirmeniz gerekir. Böyle yaparsanız ancak izleyebilirsiniz. Zaten zamanlar hangi kanalın açılması ile hangisinin çekmeyeceğini öğrenerek Daire içi kablo çoğaltma ve bölme olayının ne gibi sorunlara veya kolaylıklara neden olduğunu kullanarak öğreneceksiniz.