​D-smart kanal sıralaması yapılır mı

Servis Bölgelerimiz

D Smart uydu alıcıları evimizde Kullanmış olduğumuz dahili televizyonlar ve harici uydu cihazları gibi değildirler. Her ne kadar menüsü aynı olsa da sistem ayarlarından kurulum menüsünden LNB ayarlarından farklılık gösterebilir.D-smart cihazlarında kanal sıralaması yapılır mı? Dsmart uydu alıcıları diğer paralı platformlar gibi kendine has özel kanal sıralaması vardır. d-smart uydu alıcısı en çok izlenen Türkçe kanal sarılması yaklaşık olarak tahmini söylememiz gerekirse 21 sırasından oluşmaktadır.

Kumandanızın 21. Tuşuna bastıktan hemen sonra en çok izlenen kanallarından biri olan TRT 1 veya TV2 kanalını izle Melis mümkün Bundan dolayı diğer uydu alıcılar gibi kanal sıralaması yapamazsınız. Aslında Çok da karmaşık bir hal olmayan Digiturk d-smart'ın kanal sıralaması biraz kurcala dip Tan hemen sonra çalışabileceğiniz güzel bir kanal sıralaması mevcuttur.

Bundan dolayı d-smart uydu alıcınız. Eğer HD uyumlu bir uydu alıcısı ise 21 kanalda itibaren HD olan kanallar sırasını göreceksiniz. Eğer HD uyumlu bir cihazda ise 21 sırasından sonra normal olarak SD yayın veren HD olmayan kanal sıralamasını görebilirsiniz.

D-smart cihazlarında kanal sıralaması yapılır mı? Farklı bir cihaz kullanmıyorsanız d-smart cihazların da kanal sıralaması yapamazsınız. Eğer kart girişli bir cihaz kullanıyorsanız ve bu kart yerine kendi özel abonelik kartınız ile giriş yaparsanız kanal sıralamasına müdahale etme şansınız var. Ama o zaman da d-smart cihazı ile televizyon izleme değil de bu sefer de normal uydu alıcısı ile kullanıma başlıyorsunuz demektir.