​d smart kanal ekleme ve ayarlama

Servis Bölgelerimiz

Dsmart üyesiyseniz d smart kanal ekleme ve ayarlama işlemlerini yapabilirsiniz demektir. Ve ayrıca dsmart üyesiyseniz diğer bazı platformalar gibi firmanın sizlere göndermiş olduğu kanallardan ziyade kendi istediğiniz kanalları da ekleme fırsatı bulabilirsiniz demektir. bunun için yetkili teknik servis veya uydu servislerinde çalılşan uyducu arkadaşları çağırmanıza gerek kalmadan burada anlatacağımız bölümleri inceleyerek kolaylıkla d smart kanal ekleme içlemini yapabilirsiniz.

Dsmart ekle kanal ekleme

Ne yapacağınız konusunda hemen anlatmaya başlayalım dilerseniz. Televizyonunuzu açın ve dsmart kumandasından işlem yapacağınız için diğer kumandayı bırakın. İlk önce menü tuşuna basınız. Sol tarafta açılacak olan menüde ayarlar > kullanıcı ayarları > kanal ekle-sil-taşı > kanal ekle ve Ok tuşuna basınız. Burada uzunca bir ayar lisesini göreceksiniz. Sizler burada yazılan ayarları çok fazla kurcalamadan önceden hazır ettiğiniz eklemek istediğiniz kanalın frekansını burada yazılan yere giriş yapınız. Tam istenildiği şekilde doğru ayarlamalar yapıldıysa mutlaka istediğiniz kanalın eklenmesi ve sonradan taşınması için mutlaka doğru bir yol izliyorsunuz demektir.

Frekans girme işleminiz doğru ise alt kısımda yer alan kanal ekle veya uydu ara kısmı için gösterilen renkli tuşa basınız. Ardından istediğiniz kanalın kanal listenize eklendiğini göreceksiniz. Kanal taşımak içinde az önce kanal ekleme işlemleri için >kanal ekle-taşı-sil olan yere girmiştiniz ya aynı şekilde yukarıda anlatılan yere girerek bu sefer kanal taşı tuşuna basmanız ile kanalı taşıma kısmına gireceksiniz anlamına gelir. d smart kanal ekleme ve ayarlama işlemlerini kısa sürede yaptıysanız bu makalemizi sosyal medya da paylaşarak bu konuda bilgi sahibi olmayan kişilere de yardımcı olabilirsiniz.