​Çift çanak diseqc ayarı

Uydu Servisi Hizmetleri

Bazen küçük bir sorunmuş gibi görünen işlemler başımızda öyle büyük bir sorun haline gelir ki bir türlü içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Çanak anten tek anten ve direk bağlantı ile televizyonlara ayarlama yapılmaya gerek kalmadan doğrudan çalışabilir. Yalnız Çift çanak diseqc ayarı yapıldıktan sonra televizyon doğrudan çalışmayabilir. Özellikle birçok uydulu televizyon için anten ayarları kısmından diseqc ayarlaması yapılması gerektiğini unutmayın.

Çift çanak antenlerin doğrudan bir kablo ile televizyona bağlanabilmesi için iki çanak antenin birleştirilmesine yardımcı olan diseqc isimli aparatın bazı ayarları bulunur. Bu ayarlar çok önemli olduğundan dolayı teknik servis ekipleri tarafından yapılmasını tavsiye ediyoruz. Sizler ben yaparım veya nasıl Çift çanak diseqc ayarı yapılır? Diyorsanız nasıl yapıldığını anlatabiliriz.

İlk önce iki adet çanak anteniniz var ve bu antenlerden iki adet kablo çıkışı bulunur. Bir tane kablo da evinize giden kablodur. Türk çanak anteni ile bir tane de Avrupa anteni olduğunu varsayarak anlatalım.

Türk çanak antenin kablosunu Diseqc üzerinde bulunan numaralardan 1 numaralı olana takınız.

Avrupa çanak anten kablosunu da 2 numaralı yazan antene bağlayınız. Çift çanak diseqc ayarı yapabilmeniz için bu yazımızı dikkatli bir şekil de okumalısınız.

Televizyonunuz da Türk çanak anteni için anten ayarı menüsünden 1 numaralı olan diseqc ayarını yapınız. Sonra da Avrupa çanak anteniniz eğer Hodbird13e anteniyse oradan da 2 numaralı diseqc ayarını yapınız. En son olarak rc veya receiver isimli yazan yere de evinize giden kabloyu bağlayarak yağmurdan korunması için pet şişenin içine saklamalısınız.