​Cep telefonu ile sinyal nasıl bulunur?

Çanak Anten Montajı

Cep telefonları ile neler yapmıyoruz ki. Adeta bilgisayarların pabucunu dama atan bu akıllı telefonların özellikleri saymakla bitmiyor. Cep telefonu ile sinyal nasıl bulunur? Diye merak ediyor ve cep telefonu ile uydu sinyali bulma programı hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız doğru yerdesiniz. Burada anlatılanları doğru bir şekilde yaparsanız mutlaka ama mutlaka doğru sonuçlar alacağınıza eminiz. Öncelikle kullandığınız telefonun android işletim sistemi mi yoksa apple mi oldu konusunda iyi derece de hem bilginizin olması hem de program indirip silme gibi becerilerinizin de olması gerekir.

Cep telefonu ile uydu sinyali bulma programı

Programın ismi android için satellite director olarak belirlenmiş. Bu programı cep telefonunuza programları indirdiğiniz Google play uygulamasına giriş yaparak indireceğiz. Sizler giriş yapmanıza rağmen birkaç tane program çıkıyor ve bu propramı onların arasında bulamıyorsanız https://play.google.com/store/apps/details?id=zekitez.com.satellitedirector&hl=tr linkine tıklayın.

Programı kurduktan hemen sonra aç tuşu ile Cep telefonu uydu sinyali bulma programını açın. Ardından İngilizce deneyiminiz yoksa buradan sizlere anlatacağımız şekilde girerseniz kolaylıkla bir profesyonel edasında uydu sinyalini bulabilirsiniz. Program 3 ana tema üzerine kurulmuştur.

İlk olarak program açıldığı zaman yukarıda yer alan satellite olan seçeneğe tıklayın. Ardından kabarık bir uydu listesini göreceksiniz. Hangi uydunun kurulumunu yapacaksanız bu listeden bu uyduyu bulup seçiniz. Ardondan üst kısımda yer alan director yazan yere tıklayarak çanak antenin arkasında doğru geçiniz. Ekranda göreceğiniz nokta ve uzun çizgilerin tam bir noktada olmasına dikkat edin. Belirlenen noktanın yuvarlağın içerisinde almanız ile anten ayarı Cep telefonu uydu sinyali bulma programı sayesinde ayarlanmış olacaktır.

NOT: Telefonda pusula olmaması, internet, GPS kapalı olması ve özellikle telefonun arkasında telefon kapağı varsa bu gibi durumlarda sağlıklı yön bulamayabilir veya hiç alakası olmayan yerleri sizlere gösterebilir.