​Cemali Sokak anten ayarı

Uydu Anten Servisi

Çanak antenlerin kar ve fırtınadan dolayı sallanması bazı durumlar da çok normaldir. Yalnız bazen de yerleri çok sağlam olmasına rağmen yine de sallanma gibi durumlar olduğu zaman mutlaka tamir edilmesi gereken işlemler olduğunu söyleyelim. Cemali Sokak anten ayarı yapabilmek ve anten siparişlerinizin verilmesi için telefonlarımızdan mutlaka arayınız. Bazı yerler de çanak antenlerin bulunduğu yerlerin çok fazla rüzgar alan bir yer olmasına karşılık, antenler her zaman sallanması normaldir demeyin. Bir çanak anten ayağı eğer sağlam bir şekilde takıldıysa, anten eski olmayıp kırılan bir yanı yoksa sağlam bir çanak anten modeli kullanıyorsanız veya delikli anten kullanıyorsanız yağmurlu veya rüzgarlı havalar da çekmemesinin farklı bir nedeni vardır demektir. Bu problemin mutlaka gelinebilir bir yanı olduğundan dolayı acil olarak uydu teknik servis firmaları tarafından sorunun teşhis edilip kontrol edilmesi gerekir.

Anten sallanma sebepleri nelerdir?

Bazen anten sallanmalarının önüne geçmek için bir hayli uğraş gerektirebilir. Çünkü antenlerin sallanması bir nevi çanak antenden kaynaklandığı için bunujn önüne sağlam bir anten alarak geçebiliyorsunuz ama bina yapılırken çatıya yerleştirilmiş olan çanak anten direğinin sallanması sonucu pek faala yapacak bir şey olmayabilir. Bunun için ilk önce anten direğinin nereden sallandığını bulmak gerekir. Eğer yüksek olduğu için fazla ağırlıktan dolayı sallanıyorsa demircinin gelip bu direği kesmesini ve ardından sağlam bir yerinde kısa tutacak şekilde kaynak yapması gerekir. Anten direği çatının içerisin de olan kısımdan sallanıyorsa durum çok zor demektir. Bunun için bu direk ile ilgili pek te yapacak bir şey olmayabilir.

Cemali Sokak anten ayarı yaptırmak için ilk önce bizlerden randevu almalısınız. Bunun yanın da sakın bu randevu şile çalışan yerlerin randevularına sadık olmadığı veya birkaç gün erteledikleri gibi düşünceler aklınıza gelmesin lütfen. Randevu saatini kendi aramızda çözerek hemen anında sizlere gelen servisçi arkadaşımızı göreceksiniz. Bizlere vermiş olduğunuz sözlere riayet ederek gün geçtikçe daha da iyiye doğru yol almaktayız. Sıklıkla meydana geldiği anten lnb tutacağı olan lnb demirinin pas tutması sonucu bütün çanak anten setinin değiştirilmesi gerekir. Bazen küçük gördüğünüz tamirlerin yapılması anteninizi büyük bir sorundan kurtarabilir.