​Çatı katına çanak anten montajı

Servis Bölgelerimiz

Çatı katına çanak anten montajı yapmak için ilk önce güvenlik amaçlı olarak çatının tehlike arz eden bir yerde olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Unutmayın ki güvenlik önlemlerini almak sizin ilk olarak yapacağınız iş olsun. Ondan sonra istediğiniz şekil de çanak antenler ile ilgili olan her şeyi yapabilirsiniz. Öte yandan eğer daha önce çatılara çıkmadıysanız ve eğer yüksek bir evde de oturmuyorsanız yüksek bir yerde oturmak veya yüksek bir yere çıkmak pek hoşunuza gitmeyebilir. Bundan dolayı anten montajının yapmadan önce iyice bir düşünmenizi tavsiye ederiz.

Çatı katlarına anten montajını yapmak normal bir balkondaki veya yerdeki çanak antenlere nazaran daha zordur. Anten yeri seçimin de zorlanacağınız bu tür yerler de öncelikle yer seçiminde dikkatli olmalısınız. Her yere montaj yapılamayacağını bilmenizi isteriz. İlk önce sağlam olacağına inandığınız yerlere montaj yapmalısınız. Duvarın çürük olup olmadığını öğrenmek çok zor değil. Matkabı darbeli özelliğini kullanarak deldiğiniz zaman hızlı bir şekilde deliyorsa veya takmış olduğunuz ucun dışında daha fazla genişliyor veya farklı bir şekilde delik büyüyorsa b duvarın çürük olduğunu anlamalısınız. Buraya montaj yaparsanız daha sonra sizi uğraştıracak ve tehlike arz eden bir şey yapmış olacaksınız.

Çanak montajı yapılırken sağlamlık olarak çok fazla tercih edilen betonları tercih etmeniz de yarar var. Çatı katına çanak anten montajı yapmak istediğiniz d beton olan yerleri bulamazsanız normal bir duvara bile saplama uzun şişler kullanarak ta çanak montajını gerçekleştirebilirsiniz.