​Çanaksız uydu alıcısı nasıl çalışır?

Servis Bölgelerimiz

Bu yazımını okuyorsanız muhtemelen çanaksız uydu alıcısı reklamlarını izlemiş ve bunların nasıl çalıştığını merak ettiğiniz için çanaksız uydu alıcısı nasıl çalışır diye arama yaptınız için bu sayfadasınız demektir. sıklıkla bu günlerde televizyon reklamların da gördüğümüz çanak anten olmadan televizyon izleme ile ilgili olan reklamları görmektesiniz. Bu reklamlardan sonra Google reklamları, radyo ve dış mekan reklamlarında da sıklıkla rastladığımız bu çanaksız uydu alıcısına sıklıkla rastlar olduk. Pekiyi ned,ir bu çanak antensiz uydu alıcısı?

Çanaksız uydu alıcısı çalışır mı?

Bu cihazlar aslında yaklaşık bir 10 yıllık bir geçmişe sahip olan uydu alıcılarıdır. Eskiden beri bu cihazlar çanak anten olmadan da çalışmaktaydılar. Gelişen satış departmanlığı ile buna yepyeni bir isim verilerek tekrardan popüler bir hale getirildi. Bunun yanında teknoloji ile yazılımını biraz daha kolaylaştırarak daha kolay bir menüde eklenmesi ile satın almalar biraz daha artmış oldu. Sizler de böyle bir cihaz almak istiyorsunuz ama cihazı internet üzerinden sipariş etmeden önce teknik açıdan nasıl çalıştığı konusunu araştırıp öyle almak istediğinizi görür gibiyiz. Bunu araştırarak bilinçli bir tüketici statüsüne girmiş olduğunuzu söylüyor ve sizleri tebrik etmek istiyoruz.

Birçok kişinin bu cihazın nasıl çalıştığını sormadan, araştırmadan hemen çanaksız uydu alıcısı satın aldıklarını ve bizler uydu servisi firması olduğumuzdan dolayı da bizleri arayıp bizler bunu birisinden aldık ama çalışmıyor dediklerini çok fazla görmekteyiz. İnternet olmadan çalışmayacağını bilmeden almaktalar.

Eski ismi İP tv olan bu cihazlara artık çanaksız uydu alıcısı denilmektedir. Bu cihazlar hem çanak anten vasıtası ile hem de internet üzerinden alınan ver,iler ile çalışmaktadır. Yani bir şekilde sinyal alması gerekir. çanak antenden alınan sinyaller olduğu gibi internet üzerinden de interner üzerinden bir yol izlenere sinyal alımı gerçekleşir. Çanak anten olmadan çalışmayacağı gibi internet olmadan da çanaksız uydu alıcısı da çalışmaz. Bu da çanaksız uydu alıcısı nasıl çalışır sorusuna verilen yanıtlardan biridir.