​Çanak antenin önünde ağaç var

Servis Bölgelerimiz

Çanakların önüne bir şey gelmesinden sonra televizyonların sinyalleri kesilmektedir. Sadece Çanak antenin önünde ağaç var sorunu değil. Bu bir bina olabilir, ağaç olabilir, yerde ise çanak anteniniz önünden geçen her hangi bir şey olabilir ve ayrıca tam yörüngesine doğru uçak geçse bile çanak antenin sinyalini kesebileceğini biliyor muydunuz?

Uydudan alınan sinyallerin doğrudan ulaşabilmesi için önü tamamen açık olması gerekir. Ağacın yaprakları v e dalları ilkbaharı çıkar çıkmaz yüksek bir hızla büyümeye başlarlar. Bunu durdurmak kesinlikle mümkün değil. Antenlerin önünü kapatarak sinyal alımın da önemli düşüşler yaşanabilmektedir. Diğer komşularınızın çanak antenlerinin nerede olduğunun araştırmasını yaparak alternatifler sunulabilir. Çatıdaki antenlerden kullanıyorlarsa sizler de çatıda boş olan bir yere kendi çanak anteninizin montajını yaptırabilirsiniz. Sadece tek bir tane çanak anten varsa ve başka bir antene de müsaade edilmiyorsa o zaman 4 çıkışlı bir LNB kullanılması durumun da 8 çıkışlı olan cihaz takılabilir. Bunun maliyeti komple çanak anten almaktan bile çok daha fazladır. O yüzden 8 çıkışlı lnb almaktan kaçınmalı ve başka bir yol izlenmelidir.

Çanak antenin önünde ağaç var ve bu durumda bahçenin yanı sıra çatıya da montaj yapamıyorsanız balkonlarda olan çanak antenlerden faydalanabilirsiniz. Bunun için bir tane 2 çıkışlı lnb satın alarak komşunuzun antenine takmak işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Unutmayın. Kaç tane televizyonunuz varsa ona göre bütün televizyonlara ayrı ayrı çanak antenden gelerek televizyonlara takılması gerekir. Yoksa hem televizyonlarınız hem de merkezi uydu santrali veya Lnb çıkışlarına büyük ölçüde zarar verebilirsiniz.