​Çanak anten sistemleri

Servis Bölgelerimiz

Artık yeni yapılan güzel binalarda kullanılan çanak anten sistemleri yoğun olarak sitelerde de tercih edilmektedir. Tek veya 3 adet çanak anten ile istediğiniz sayıda olan dairelere televizyon izlettirebiliyorsunuz. Aynı anda ve hiçbir kablonun bağlantılı ve paralel olmadığı bir sistem için değişiklik fiyatlar ile karşımıza çıkmaktadır. Bir site için de olduğunuzu düşünürsek birden fazla oda da televizyon kullanmak istediğiniz de bazen baştan beri yapılan birkaç hatadan veya ilerisi düşünülmüş olsa bile tek bir kablo yeter mantığı ile yapılan apartman daireleri de olabilir.

Bu daireler de bir tane daire içine gelen anten kablosunu sadece bir adet televizyona takabilirsiniz. Sık sık sorulan sorularda da belirttiğimiz üzere evin için de bu kabloyu bölemez ve birden fazla televizyona takamazsınız. Böyle yapmanız hem sizin televizyonlarınızın bozulmasına, aradaki kablonun yanmasına, merkezi uydu santralinin çıkışların arıza vermesine (bu sizin çıkışta olabilir, komşunuzun da) sebep olabilmektedir. Tek kablodan birden fazla televizyonu aynı anda çalıştıran kişiler vardır. Çanak anten sistemleri kurulu bulunan binaların hepsinin de televizyonları arıza verdi diyemeyiz. Birçok kişinin sorun çıkmadan kullandığını görmekteyiz. Yalnız bizler sadece en baştan böyle bir durum olduğunu söylüyoruz gerisi size kalmış.

Çanak anten sistemleri kurulumun da en baştan kaç dairenin kaçar tane kablonun ineceği konusun da hem fikir olmalısınız. Sonradan ek yüksek maliyetlerin çıkmaması için daire ve kullanılacak televizyon sayısından daha fazla çıkışı bulunan merkezi uydu santrali almalısınız. Sonrasın da benim de evimde ikinci televizyon kablosu olsun diyenlerin sayısının yüksek olacağını kendi gözünüzle göreceksiniz.