​Çanak anten paslandı, ne yapmalıyım?

Servis Bölgelerimiz

Antenler özellikle dışarda oldukları için aldığınız tarihten birkaç ay sonra pas tutarlar. Yalnız bu bütün antenler için geçerli değildir. Çok iyi kaliteli olan antenlerin pas tutması birkaç seneyi bulabilir. Çanak anten paslandı, ne yapmalıyım? Eğer evinizin balkonunda veya camın önünde anten kullanıyorsanız antenin pas tutması iyi bir görüntü olmayacaktır. Her ne kadar bu antenin sinyal problemi olmasa bile bu antenleri değiştiren çok müşterimiz oldu. Antenlerin pas tutmasından şikayetçiyseniz piyasada olan alüminyum olan çanak antenleri tercih edebilir ve bunun yanın da kaliteli olan farklı bir boya ile boyanan çanak antenleri de alabilirsiniz.

Paslı anten sinyali etkiler mi?

Çanak antenin yüzeyi paslı veya farklı bir renkte olması hiç önemli değil. Yeter ki yüzey olsun. Üzerinde sinyali etkileyecek pürüzler ve yamulmalar olmasın. Eğer sadece paslı olduğu için memnun değilseniz aynı çapta, oranda bir tane çanak anten alabilir ve bu paslı olanın yerine takabilirsiniz. Yalnız yeni alacağınız çanak antenin de paslanacağını unutmayın. Sadece çok kaliteli alırsanız uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz bir anteniniz olur. Ayrıca piyasa da olan bazı antenler var ki bu antenlerin montajını 6 ay önce yapmış olsanız bile yaklaşık olarak çanak antenin 3te 2si oranında bir oranla pas tutmaktadır. Bu da sinyali her ne kadar etkilemese de antenin ön tarafı ile arka tarafında bulunan boyanın atması sonucu sacın incelmesine neden olmaktadır.

Çanak anten paslandı ve bu Paslanmış eskimiş olan antenler rüzgara karşı diğerlerine göre biraz daha korumasızdır. Sağa sola ve sallanma ihtimali, ayarının en ufak bir fırtınada bozulması ve ayrıca lnb bağlı olan çubuğun kırılması problemleri oluşmaktadır.