​Çanak anten lnb tutan demir

Çanak Anten Montajı

Evdeki bütün elektronik malzemelerin tamiratının yapılması için kesinlikle elimden geldiği kadar hepsini ben yaparım ve tamirci çağırmadan işimi yapabilirim diyenlerden misiniz? Çanak anten lnb tutan demir değiştirmek içinde uğraşlar içerisinde olsanız da bunları değiştirmek sandığınız kadar kolay değil. Aslında bu parçayı bulabilirseniz değiştirebilirsiniz, yalnız bunu bulmak çok zor olduğundan dolayı komple çanak anten almanız gerekebilir. İlk önce dilerseniz çanak anteninizin ebatını öğrenerek bu demir parçasını aramaya başlayabilirsiniz.

Sonradan arkasındaki demire bağlı olan vidaları da çekmelisiniz. Bazı çubukların vida deliği çok büyük bazıları da çok küçüktür. Birkaç uydu sistemleri satışı yapan yer ile görüşmeler yaparak o demirden aradığınızı ve bulunması için neler yapılabilir sorusunu yöneltebilirsiniz. Olumsuz cevaplar ile karşılaşırsanız eskicileri de gezebilir ve onlarda bulunan anten modellerini inceleyebilirsiniz. Genel olarak bu tür işlemler de çanak anten değişikliğine gidilir. Çünkü sizin için o parçayı arama zahmetinde kimsenin bulunacağını hiç sanmıyoruz. Sizler eğer bu konuda uğraş verirseniz ne ala. Ama bunu hızlı satış yapan bir uydu servisinden beklemeniz çok zor bir olanaktır.

Bu parçayı bulduktan sonra kullanmış olduğunuz antenin demiri tutan arkada 2 tane vida bulunmaktadır. O vidalar genelde çok paslı olduğundan açılması zor olabilir. Ama sizler bir tarafını vida veya pense ile tutarak diğer bir tarafını da aynı şekilde birebir uyumlu olan anahtarlar ile açmayı deneyiniz. Açmak