​Çanak anten direk değiştirme

Çanak Anten Montajı

Çanak anten direk değiştirme

Çanak anten direk değiştirme için ihtiyacınıza göre değişik boyutlar da olan anten direklerini alabilirsiniz. Kendiniz eski anten direğini söküp yerine yeni aldığınız direği yerleştirmek için nasıl bir yerde kullanacağınızı satın aldığınız uydu servisi firmasında ki montaj elemanına anlatmalısınız. Satan kişi sizin sorununuzla yakından ilgilenmeye çalışsa bile montaj elemanı kadar bilgisi olmadığından dolayı tam olarak ihtiyacınızın karşılanması için mutlaka personelden yardım almanız gerektiğinin altını çizelim. Dümdüz olarak karşıya veya duvara değmeyecek şekilde hafif sağa sola çanak anten montajını yapacaksanız normal eğik boru ve yanların da iki tane kanatları olan normal bir direk almanız yeterlidir.

Balkonunuz da dimdik olarak yukarı kadar sabit olarak duran demir borulardan da istifade ederek çanak anteni, buralara da montaj edebilir ve ikinci bir direk takmaya gerek kalmadan çok sağlam bir şekilde kullanabilirsiniz. Bazen bu borular kalın olması ile birlikte anten için hazırlanan yuvalar ile uyum sağlamıyor olabilir. Bunun için farklı bir anten borusunu da bu direkler ile kelepçe yardımı ile bağlayabilirsiniz.

Çanak anten direk modelleri olarak sabit dik bir boru şeklinde olanı da vardır. Bu modeldeki bir çanak anten direğini sadece dik olarak kullanabilirsiniz. Eski çanak antenlerde bu boruyu dimdik karşıya bakacak veya yukarıya bakacak şekilde de montajı yapılabilirdi yalnız şu anda, sadece dik kalacak şekilde montaj yapılabilir.

Bazı özel durumlarda L diye tabir edilen bir anten direğini de düşünebilirsiniz. Önünüzde bina varsa ve bu binadan kurtulabilmek için birkaç santim daha ileriye götürülmesi suretiyle montaj yapılması istendiğin de L ayak düşünülebilir.