​Çanak anten çapları

Servis Bölgelerimiz

Çanak anten çapları Hangi ilde olduğunuza ve hangi uydu ile iletişim halin de olmak istediğinize göre değişmektedir. Piyasa da 50 cm ile 2 metrelik çanak anten çapı arasında istediğiniz boyutta antenler yer alır. Bu antenlerden sizlere en uygu olanını seçerek hemen istediğiniz balkon, yan duvar, bahçe ve çatıya montaj yapılabilmektedir. Antenler çatının ve bahçelerin haricinde balkon ve yan duvarlara büyük anten takılmamaktadır. Hem görüntü kirliliğine sebep olmakla birlikte hem de yan duvar da kenarlara çarpacağından dolayı sinyal alınamayabilir. Ve ayrıca Çanak anten çapları büyüdükçe ağırlık bakımında da birçok değişik boyutlar olacağından beraberin de çeşitli riskleri de getirmektedir.

Çanak anten montajı yapılacak yeriniz darsa ve montaj yapılacak yere pekte güvenemiyorsanız küçük antenleri tercih etmelisiniz. Büyük antenler çok fazla rüzgarı tutmaktadır. Bunun yanın da sağlam olmayan ve hatta beton olmayan zeminler de bu büyük bir sorun olmaktadır.

Çanak anten çapları önemli mi?

Aslında Türk kanallarını izlemekse amacınız Türksat42e yönüne doğru anteninizi çevirdiğiniz de en küçük antenden bile sinyal alırsınız. Çünkü ülkemizin uydusu olduğundan dolayı kapsama alanı da ülkemize göre ayarlanmıştır. Bu durum da fazla büyük anten almanıza gerek kalmadan en küçüğünden en büyüğüne kadar güvenle kullanabilirsiniz. Çanak anten çapları konusunu etkileyen sebepler arasın da yer problemine vurgu yapmıştık. Çok önemli olan bu konuyu atlamamanız gerekir. Yoksa tuğlaya yan duvara çürük olan zemin ve yerlere 90 cm den büyük olan antenleri koyarsanız sık sık uydu servisi firmalarını çağırmak zorunda kalabilirsiniz. Çanak anten çapları önemli mi? konusunu okuyorsunuz. Burada yer alan bilgilerin profesyonel uydu servisi personellerinden alınan bilgiler olduğunu lütfen unutmayın.