​Çanak anten büyüklüğü önemli mi?

Çanak Anten Montajı

Eskimiş, kırılmış ve paslanmış olan çanak antenlerinizi değiştirerek daha iyi bir sinyal kalitesini el de edebilirsiniz. Pekiyi Çanak anten büyüklüğü önemli mi? Türk kanalları için kullandığınız antenler için aslında pekte önemi yoktur anten büyüklüğünün. Yalnız diğer uydular olan Arap kanalları gibi bir uydu ayarlamak istiyorsanız illere göre değişen uydu büyüklüğü konularını mutlaka incelemelisiniz. Kendiniz de ulaşılabilir antenleri değiştirme girişimin de bulunabilir ve daha önce bir anten montajı veya sinyal bulma konusun da deneyiminiz varsa işiniz daha kolay olacaktır.

Uydudan gelen sinyaller çanak anten ile birleşerek Lnb'ye aktarılır. Ardından anten kablosu aracılığıyla yatay ve dikey olarak gelen televizyon sinyalleri uydu alıcısına aktarılır. Bu durum da Çanak anten büyüklüğü önemli mi? Evet çanak antenlerin büyük bir önemi vardır. Anten yamulması kırılması gibi durumlar da sinyal alınmamaktadır. Bunun için mutlaka ama mutlaka anten alırken dikkat edeceğiniz hususlardan bir tanesidir.

Küçük çanak antenler sinyalleri biraz daha büyük olan farklı çanak antenlere kıyasla daha düşük sinyal almaktadırlar. Normal hava şartların da sorun olmadığını düşünebilirsiniz. Yalnız kış ayların da özellikle yoğun yağmur yağışın da, fırtına ve küçük bir sallanma da bile sinyal kaybı olacağını unutmayın. O yüzden kendinize ait bir anten alacaksanız en az 85 santim olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz. Yeni taşındığınız ev de anten varsa ve yeni bir anten almanıza gerek yoksa ve bu antenin küçük olduğunu düşünüyorsanız değiştirmenize gerek yok. Bu anteni güvenle kullanabilirsiniz. Sadece yeni aldığınızda az bir şey büyük olmalıdır. Çanak anten büyüklüğü önemli mi? konumuz da aradığınızı bulamadıysanız diğer konularımıza da göz atabilirsiniz.