​Çanak anten bacaya montaj

Servis Bölgelerimiz

Anten montajı yapılırken sıklıkla kullanılan yerlerden biri kullanılan veya kullanılmayan bacalardır. Çanak anten bacaya montaj yapmak için elinizde malzemelerinizin olması ve ek olarak vidalama malzemelerin yedek olarak ta alınması daha iyi olacaktır. Sayılı olarak almış olduğunuz plastik dübeller montaj esnasın da kırılabilir. Bunun için farklı bir tane daha ihtiyacınız olduğunda montajı yarım bırakmamak için tedbiri elden bırakmamalısınız. Genel olarak bacanın üst kısmın da beton bloklardan oluşan zemin bulunur. Fakat bu zemin evlerin çok eski olması ile çürümüş durumda olabilir. Bundan dolayı bacaya zarar vermemek için bacanın üst kısmını veya bacanın tamamının sallanıp sallanmadığını kontrol ediniz. Aksi taktir de sallanan veya bir iki tuğlalı yerlere montaj yaparsanız baca en ufak bir fırtına da kırılabilir.

Çanak anten bacaya montaj nasıl yapılır?

Elinizde bulunan anten malzemesi ile montajın üst kısma mı yoksa yan tarafa mı? Olacağını seçmelisiniz. Dik boru şeklinde anten ayağınız bulunuyorsa bunu yan tarafa montaj yaparsanız yeni alınan çanak antenler böyle bir yere montaj yapılamıyor maalesef. Anten ayağının uç kısmı tamamen gökyüzüne bakmalıdır. Üst taraftaki beton olan zemine montaj yaparken matkabı çok fazla ilerletmeyin. Öbür taraftan çıkabilir. Veya delik delerken uyguladığınız baskı tamamen bacanın yıkılmasına neden olabilir. Güvenlik önlemlerini almayı unutmayın. Çanak anten bacaya montaj yapmak diğer yerlere montaj yapmaktan daha kolay görünse de bacanın çatı kısmının kenar kısmına yakın olması durumda tehlikeli olabilir.

Bir kalem yardımı ile işaret alınız. Ardından uygun matkap ucu ile elinizde bulunan dübel vida modeline göre delik açalım. Sonra da anten ayağını bu deliklere gelecek şekil de kurulumunu gerçekleştirelim. Anten ayak montajı bittikten sonra çanak montajı ve kurulum işlemlerine geçebilirsiniz. Farklı yerlerde anten montajını nasıl yapıyorsanız aynı şekil de montajı yapabilirsiniz. Sizler anten ayarının yapmayı bilmiyorsanız daha önce yazmış olduğumuz çanak anten montajı nasıl yapılır makalesinden destek alabilirsiniz.