​Çanak anten arıza bulma

Servis Bölgelerimiz

Çanak antenler konusun da oluşan bir arızayı anlayabilmek ve tamirlerini gerçekleştirebilmek için öncelikle elinizin bu işlere yatkın olması gerekir. En azından evinizdeki bir prizi, patlayan bir ampulü değiştirmek veya ampulün takıldığı yer olan duyu olan kısmı değiştirebilme yeteneğine sahip olmanız gerekmektedir. Elektrik ile Çanak anten arıza bulma işlemleri ilk bakışta bakıldığı zaman birbiriyle bağlantısı olmadığı düşünsek bile burada verilen örnekte sizin kabiliyet oranlarınızın ölçülmesi için anlatılmıştır. Çanak anten ve uydu sistemlerin nasıl oluştuğu konusun da bilginizin olmaması durumun da yüzeysel olarak küçük bir kontrol yapıldıktan sonra uydu servisi firmasını çağırmanız en güzel olan tercih olacaktır.

Uyducu olarak bir iş yerinde başlıyorsanız veya mesleğinizi değiştirip ilginizin olduğu bir meslek olan uydu servisi firmalarında çalışmayı düşünüyorsanız Çanak anten arıza bulma yöntemlerine geçmeden önce öncelikle yükseklik korkunuzun olmaması gerekir. Sonrasın da profesyonel bir uydu bulma cihazı almalısınız. Ardından profesyonel marka olan bir matkap (Şarjlı darbeli en uygun olanıdır. Yalnız pahalı olabilir) ardından sağlam bir alet çantası alındıktan sonra işe küçük bir iş alarak anten kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Bir çanak anten arızasını çözebilmeniz için çok fazla bilginizin olması gerekir. Anten kurulumu basit bir yoldur. Fakat arızanın nereden kaynaklandığını anlaya bilmek ve doğru tespitte bulunmak için yeterli bilgiye sahip olan bir uydu servisi ustasının yanın da çalışmak gerekir.

Çanak anten arıza bulma işine ilk önce evinden içindeki kabloyu kontrol ederek başlanmalıdır. Ardından kabloyu takip ederek çatıya kadar kablonun bozuk olup olmadığı bakılır. Sonra da son tespit için çatıya çıkılıp anten ile ilgili işlemler yapılmaktadır.