​Bozuk uydu prizi nasıl anlaşılır?

Çanak Anten Montajı

İlk önce uydu prizinin doğru bir şekilde yapılıp yapılmadığından emin olunuz. Uydu anten prizlerin de bazı modeller gerçekten de kabloyu bağlamak o kadar zor ki anlatamam. Bunun montajını yapmak normal şartlar da o kadar kolay iken, dediğimiz gibi bazı saçma sapan modeller de bu o kadar zor oluyor ki insan priz kullanmaktan vazgeçebiliyor. Kablonun içerisinde bulunan ince teller ile kalın sarı telin birbirlerine değmemesi gerektiğini unutmayın. Bunu sizler normal şartlar da bile yapamıyorsanız o zaman uydu priziniz de gerçekten de bir problem var demektir. Özellikle eski uç kullanılan yani dişi ve erkek olarak kullanılan prizler de çok fazla bu modellerden çıkmaktadır.

Sizler eğer kendi evinizde oturuyorsanız yani oturduğunuz daire kiralık değilse kendiniz kaliteli en son çıkan ve konnektör yardımı ile bağlanabilen modellerden alırsanız daha kolay montajını yapar ve en azından bağlayabilmek için farklı uçlarda üretilen dişi mi erkek mi priz muhabbetinden sakınmış olursunuz.

Kullanılan prizlerin bazıları fabrika çıkışlı bile bozuk çıkabilmektedir. Bunları anlamak için güncel olan televizyonunuz da yayınların gelip gelmediğini kontrol ediniz.