​Birden fazla çanağı uydu cihazına bağlama

Servis Bölgelerimiz

Tek çanak anten bağlantısını yapmak oldukça basit olabilir. Ama Birden fazla çanak anten uydu cihazına nasıl bağlanır işleri ile karşılaştığınız da bu sorununun çözümü karşısın da başarılı olabilir misiniz? Kendiniz bunu beceremediğiniz zaman kimlerden destek alabileceğinizi veya ücretli destek alabileceğiniz bir yerlerin nereleri olduğunu biliyor musunuz?

Binanızın üstüne veya balkonunuza çanak anten kurdunuz. Bu çanak antenin yanı sıra birde farklı bir yöne bakan bir çanak anteninizin daha olduğunu düşünelim. Bu antenleri kullanmak çok zor değil. Yalnız önemli olan bu antenleri nasıl olursa tek bir kablodan eve taşımayı ve aynı anda istediğiniz çanak antenler arasında geçiş yaparak kanalları izleyebilmenizdir. Bunu yapabiliyorsanız ne mutlu size. Ama Farklı çanak antenleri tek uydu alıcısına nasıl bağlarız diyorsanız o zaman ya kendiniz bunu bilmeli ya da bilen bazı uydu servislerinden destek almalısınız. Dilerseniz bizler bu konuda sizlere elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışalım. Ama beceremediğiniz bir konu olursa da yine de firmamızdan teknik servis çağırmakta özgürsünüz.

Çanak antenleri tek kablodan bağlamak

Öncelikle sizler çanak antenlerinizi ayarlayınız. Bu konuda çanak antenlerin nasıl ayarlandığını ve uydu montajının nasıl yapıldığını anlamak için eski konularımızda çanak antenlerden oldukça bahsettik. Arşivimize ve eski konularımıza göz atarak gerekli incelemeyi yapabilirsiniz.

Sizlere işin mantığını kısaca anlatalım ki sizler birden fazla çanak anteni bağlamanız durumunda da yine de kendiniz yapabilesiniz. Diseqc aparatlar birden fazla çanak anteni birbirine bağlayan ve bunun yanında tek bir kablo aracılığı ile evinizde dünyanın kanallarını izlemenize olanak sağlar. Diseqc swicler birkaç modelden oluşur. Bunların en çok kullanılanı 4 tane çanak antene kadar bağlanabilen sistemlerdir. Diseqc üzerinden 1, 2, 3, 4 ve receiver yazar. Siz ayarı tamamen doğru bir şekilde yapılan çanak antenin kısa ara kablosunu diseqcte bulunan hangi numaraya takarsanız uydu alıcısı ve televizyondan da anten ayarları kısmından diseqc yazan yerin karşısına 1 veya ¼ yazmanız gerekir. eğer bu makalemizi sonuna kadar doğru olur ve Birden fazla çanak anten uydu cihazına nasıl bağlanır konusunu halen anlamadıysanız o zaman iletişim bölümünden bizlere ulaşıp destek alabilirsiniz.

Sizlerde bu şekilde bağlantılar yaparak istediğiniz kadar çanak anteni tek bir kablo aracılığı ile bağlama şansına sahipsiniz.