​Bina ortak uydu sistemi, ortak çanak anten

Servis Bölgelerimiz

Artık birden fazla televizyon kullanımı çok fazla yaygınlaştı. Bunun için de uydu sistemine bağlamak için ya merkezi sisteminiz de yer olacak, ya evinize ikinci bir uydu anten hattı gelmiş olacak ya da bina ortak uydu sistemi cihazlarına sahip olmanız gerekmektedir. Binanıza kuracağınız bir ortak anten ile birçok daire ile maliyeti paylaşabilirsiniz. Bu maliyetlerin azaltılması ve anten kirliliğinin ortadan kalması için bu antenleri tercih etmenizi tavsiye ediyoruz. Dairelerin ikide bir ev değiştirirken çanak antenlerini de taşımak zorunda kaldıklarından antenlerin sök tak işlemlerinden sonra çok fazla deforme olmaktadırlar. Bunun önüne geçebilmek için ortak çanak anten kullanımını destekliyoruz.

8 adet televizyon kullanan bir bina da oturuyorsanız yani daire sayısının az olduğu yerlere tek çanak anten üzerinden bina ortak uydu sistemi kullanılarak adeta bir merkezi uydu santrali kurulumunu gerçekleştiriyoruz.

Ortak çanak anten sistemleri

Bu sistemler aslın da bir nevi merkezi uydu santrali yerine de geçmektedir. Aradaki fiyat farkı çok fazla olmadığından tercihlerinizi merkezi santralden yana kullanmanız doğru olacaktır. Bina ortak uydu sistemi ile merkezi sistemler neredeyse aynıdır. Sadece merkezi sistemler daha hassas olduğundan rutubet ve nem almayan bir yer olmasını tavsiye ediyoruz. Bunun yanı sıra çok daha kullanışlı olan merkezi sistemleri diğerlerinden ayıran en önemli etkeni daire kablolarının uçlarına su girmemiş olmasıdır.

Kablolar içerde olduğundan dolayı bozulma olasılığı Ortak çanak anten sistemlerine göre daha az bozulmaktadır. Hangisini seçeceğiniz tamamen sizlere kalmış. Maddi açıdan zorluk çekmezseniz merkezi sistemi tercih etmenizi öneriyoruz.