​BeIN Sports sinyal seviyesi kaç olmalı?

Çanak Anten Montajı

Uydulu sistemler de sinyal kalitesi kadar sinyal seviye oranı da çok önemli özellikle bu günlerde BeIN Sports sinyal seviyesi kaç olmalı digitürk sinyali kaç olsa yeterli olur gibi soruları bizlere yönelten sevgili müşterilerimize bu konuyu açıklamak adına güzle bir makale yazma kararı aldık. Buna istinaden digitürk veya yeni ismi bein sport olan platformun müşterilerini aydınlatacak bu makaleyi sizlere açıklamak istedik. Kısa bir zaman önce bütün haklarını ve hatta isim hakkını bile bein sports firmasına satılmış olan digitürkün hemen hemen isminden başka hiçbir şeyi değişmedi. Çalışma mantığı, kanal sayısı ve hatta kanalların programları bile neredeyse aynı. Sadece bazı kanalların isimleri değişerek başına beIN yazısı eklendi ama geri kalan hepsi aynı.

Fiyatların ne derece arttığı konusunda pek bilgimiz olmasa da sinyal kalitesinden çok iyi anladığımız ve hatta hangi çanak antenin daha iyi çekeceğini, Digigtürkün eotelsat7e veya türksat42e çanak antenleri arasında hangisinin sinyal kalitesinin daha iyi olduğu konusun da uzman olan arkadaşlarımız sizlere istemeniz halinde bu konuyu detaylı bir şekilde anlatabilir.

Digitürk sinyali ne kadar olmalı?

Digitürk çanak antenini yeni kuruyor veya bozulmuş olan anteni yeniden ayarlıyorsanız ve BeIN Sports sinyal seviyesi kaç olmalı sorununun cevabını arıyorsanız o zaman sizlere hemen kaç olmalı konusunu açıklayalım. Sizler öncelikle Türksat üzerinden mi yuoksa eutelsat üzerinden mi yayın aldığınızı çok iyi bilmelisiniz. Eğer eutelsat uydusu üzerinden alıyorsanız ve sizler çanak anteninizi Türksat üzerinden ayarlamaya çalışıyorsanız o zaman en yüksek sinyal seviyesini bulsanız bile yine de kanal listeniz güncellenmeyecektir. Eutelsat yönüne dönük olan bir çanak anteniniz varsa ve aniden çanak antenlerin ayarı bozulduysa hiç çanak anten ile oynamadan sorunu farklı bir şekilde çözmeniz gerek. Eğer eliniz de güzel bir sinyal bulucu cihazınız yoksa o zaman çanak antenin vidalarını gevşetirseniz sinyali kaybeder ve hiçbir şekilde bulamayabilirsiniz.

Durum böyle olunca da bulmak imkansız olabilir. Bundan dolayı BeIN Sports sinyal seviyesi kaç olmalı sorunu kafanıza takıyorsanız o zaman sizleri rahatlatacak bir şeyler söyleyelim. Öncelikle çanak anteni ayarlayabildiğiniz kadar yüksek dereceye ayarlayın. Sonra da lnb ince ayarlamayı yapın. Ardından kanal taramasını yaparak kanalları yükleyin ve kanalları izlemeye başlayın. Eğer çanak anten sinyal seviyesi yükselmiyorsa o zaman farklı bir yerde arıza vardır ki yükselemiyor. Bir uydu servisi firmasından yardım almanızı tavsiye ediyoruz.