​Balkonda uydu anteni çeker mi?

Servis Bölgelerimiz

Bildiğiniz üzere çanak antenler bağlı bulundukların yörüngeden ayrıldıkları zaman her hangi bir sinyal almazlar. Bunun için çok iyi bir yer de montaj yapılması gerekir. Balkonda uydu anteni çeker mi diye bizlere danışan ve internet üzerinden araştırma yaparak buraya gelen dostlarımız için bu yazımızı yazıyoruz. İlk önce yer tespiti yapmanız gerekir. Bunun için balkonunuza çıkın ve diğer çanak antenlerin bakmış olduğu yörüngeye dikkatlice bakın. Eğer çanak antenler karşınızda ki evlerde varsa ve sizin tarafınız da yoksa bilin ki ters cephe de oturuyorsunuz. Bu durum da sizde evinizin diğer cephe duvarını kullanmalısınız.

Fakat çanak antenler sizinle aynı taraftaysa doğru anten mi diye incelemeli ve ardından uydu servisi firmalarına gereken malzemelerin temini ile ilgili yardım isteyebilirsiniz. Sizinle aynı cephe de olan iki tane yan yana anten varsa ve bu antenlerin her biri farklı tarafa bakıyorsa sol tarafa doğru bakan çanak anten bakıyorsa o anten Türksat42e uydusu için kurulmuş demektir. Diğer yanındaki çanak anten gün batımına doğru bakıyorsa veya buna yakında o anten de eutelsat7e ve hodbird13e uydusu için montajı yapılan antenler olabilir. Farklı uydular da vardır. Bu antenler dediğimiz uyduların aksine diğer farklı uydulara da bakma olasılığı elbette vardır. Fakat popüler olan antenler bu saydıklarımız olduğu için muhtemelen Balkonda uydu anteni çeker mi sorusunun cevabı için doğru karara varacaksınız.

Bazı mahallelerin sokakları Türksat42e uydusu ile neredeyse birebir aynı dümdüz bakmaktadır. Böyle bir durum da evinizin her iki tarafında da çanak anten montajı yapabilirsiniz. Yalnız çanak anten satın alırken üzerinde ücretsiz olarak verilen anten ayakları ile montaj yapmanız riskli olup sinyal bulunamayabilir. Çünkü anten duvar ile birebir olacağından dolayı duvara çarpma olasılığı oldukça yüksek ihtimaldir. Bunun için özel olarak Üretilen 90 cm çanak antenlere kadar kullanılabilen L ayak satın almanızı tavsiye ederiz. Böylelikle hem çanak anteniniz düz duracak hem de sinyal sorunları olmayacak. Bu yazımız da Balkonda uydu anteni çeker mi konusunu sizlere anlattık. Diğer farklı konular için sitemizi inceleyebilirsiniz.