​Antenin önünde ağaç var anten çekmiyor

Servis Bölgelerimiz

Çanak anteni bir yaklaşık bir iki hafta önce kurduk çokta güzel izlememize rağmen şu anda sinyal yok diyorsanız Antenin önünde ağaç var sorunu ile karşı karşıyasınız demektir. Çanak antenlerin montajını yaparken etrafta büyük ağaç varsa bu ağaçların büyümesini de hesaba katmalı ve buna göre montaj yapılmalıdır. Ağaç yaz ayların da aniden büyür ve yaprak açarlar. Bir hafta önce sizler montaj yaptırmış olsanız bile aniden gelişerek antenin önünü kesebilirler.

Antenin önünde ağaç var problemini yaşıyorsanız Oradan bu anteni sökerek farklı bir yere almalısınız. Bu da evin çatısı olabilir. Yan duvarlara bir yere de montajını yaptırabilirsiniz fakat bu işlem için dairenizin de yukarıda olması gerekir. Yoksa sizler giriş veya bodrum katta oturmanıza rağmen başka birisinin camın dibine montaj yapmanız o dairenin sahipleri tarafından engellenecektir. Bizler uydu servisi firması olarak bu gibi durumlarla çok fazla karşılaştığımız için bu kimlerin izin verip kimlerin vermeyeceğini az çok bilmekteyiz.

Bu nedenle ağaç engeline karşı hazırlıklı olmakta ve diğer komşular ile anlaşmak en güzel çözüm olacaktır. Komşularınızın antenine çoklu lnb takabilir ve sizler de buraya anten kablosunu takmak süratiyle televizyon izlemeye devam edebilirsiniz.