​Antene kuş konunca sinyal gidiyor

Servis Bölgelerimiz

Başlığı görünce şaşırmış olmalısınız. Ama gerçekten de Antene kuş konunca sinyal gidiyor. Çünkü çanak antenlerin hassas ayarlı olması nedeniyle özellikle ağır olan kuşlar lnb tutan demir parçasına konduğu zaman anteni yamultmakta veya lnbnin çanak antene baktığı yere oturduğundan dolayı sinyalin önüne gelmektedir. Bunun önlemini almak gerçekten de zordur bir harekettir. İnsanların yapmış olduğu bazı hareketlere karşı önlem almanız gerekli ve etkili olabilir. Yalnız elinizde olmayan nedenler de bazen hayatımızda başrol çekebilir.

Çanak antenin olduğu yer de kuş besliyorsanız bunun için önlem almanız gerekir. Yoksa birkaç günde bir uyducu çağırmanız gerekebilir. Bunun için örme tel satın alarak çanak antenin etrafına dolamak suretiyle bir nebze olsun anteni kuşlardan uzak tutabilirsiniz. Tel örgü alırken geniş delikli olanını tercih etmeniz iyi olacaktır. Genel olarak çanak anteni sinyal bakımından etkilememesi gerekir. Ama siz yine de tel örgü yaparken çanak antene dokunmamayı ve öncesinde olduğu gibi sonrasında da bütün kanalların çekip çekmediğine dikkat ediniz.

Başka yol olarak pekte yapılacak bir şey olduğunu zannetmiyoruz. Antene kuş konunca sinyal gidiyor şikayetin de bulunuyorsanız ve bulunmuş olduğunuz şehrin adetlerinden biri olan kuş kovma yeteneğinden birine sahipseniz bunları bizimle paylaşmaktan lütfen çekinmeyin. Sizin düşünceleriniz de yazımız da paylaşmaktan büyük keyif ve mutluluk duyarız.