​Anten sinyal kaç olmalı

Servis Bölgelerimiz

Çanak anteni ayarladınız ama bir türlü Anten sinyal kaç olmalı veya ne kadar olacağını bilmediğiniz için içiniz tam anlamıyla rahat olmayabilir. Uydu sinyal seviyesi ne kadar yüksek olursa o kadar kanalarınız takılmadan çekecektir. Uydu kanallarının fazla yüksek performansa sahip olarak çalışmasına neden olan uydu sinyalini en güzel bir şekilde ayarlayıp anteni sıkmalısınız. Ayarın tam olarak yapılmadığını bir uydu anten ile kesinlikle güzel bir şekilde kanalları izlemek mümkün değildir. Özelikle HD bir uydu alıcısı veya kendi içinde uydu cihazı bulunan b ir televizyona sahipseniz o zaman normalin çok üzerinde sinyal seviye ve kalitesi olması gerekir. bozuk bir ile de yine de normal kanallar çekebilir. Ama söz konusu hd olan kanallar olunca çok yüksek olmalı. Uydu Anten sinyal kaç olmalı ve ne kadar olmalı diye kafanıza taktıysanız o zaman yanlış düşüncedesiniz demektir.

Uydu anten sinyal seviyesi kaç olması gerekir?

Her televizyon kanalı bazı paketler hariç ama her biri farklı bir frekans ile televizyonlarımıza iletilir. Bu frekansların bazı çok yüksek sinyal gücü ve güzel kalite oranını alırken bir yandan da farklı bir kanalın hiç çekmediğini veya çekse bile sinyal seviyesinin dipler de olduğunu göreceksiniz. Bu nedenle Anten sinyal kaç olmalı diye bir soru yok aslında. Çünkü eğer zaten profesyonel bir cihaz ile sizler uyduyu ayarlamaya çalışıyorsanız o zaman zaten sinyali çok hızlı anlık olarak izleyebileceksiniz.

Sizler uydu sinyalini ilk önce en yüksek güçlü olan frekanstan bulmaya çalışın. Sonra da çanak anten vidalarını hafifçe sıkmalısınız. Ardından o zayıf sinyali olan kanalı açıp o kanalın güzel bir şekilde en yüksek seviyelere ulaştırmaya çalışın. Sizler zayıf kanalda bile yaklaşık 400 ve üzeri bir sinyal kalitesini yakaladıysanız o zaman çok iyi bir anten ayarı yaptınız demektir.

Eğer siz kanalların ayarlanmasını ve Anten sinyal kaç olmalı sorusunu da sormak için bir uydu anten servisi çağırmak istiyorsanız sizlere yardımcı olabiliriz. İnternetten veya yakınlarınız da sadece uydu antenleri ile ilgilenen birileri varsa onlardan bilgi alabilir ve sizlerin bu mağduriyetinizi hemen hızlı bir şekilde karşılamalarını sağlayabilirsiniz.