​Anten servisi fiyatları sabit mi?

Servis Bölgelerimiz

Elektronik malzemelerin bozulması esnasında ne kadar çaresiz kalındığını ancak yaşayan bilir. Bir buzdolabının bozulması karşısında dolaptaki bütün malzemelerin bozulması ve bunun yanında hiçbir şey yapılmaması karşısın da mağduriyetler çok fazla yaşanmaktadır. Bu nedenle bir markanın sadece ismi değil, teknik servis ücreti de çok iyi olmalıdır. Bu gün sizlere Anten servisi fiyatları sabit mi? konusunu anlatmaya çalışacağız. Her ne kadar elektronik malzemelerin garantisi olsa da çanak antenlerin garantisi bulunmamaktadır. Her ne kadar takılan lnb garantili denilse de bozulmalar karşısında sizlerin bu parçayı söküp garantiye götürmeniz gerektiğini veya parçayı satan kişinin gelmesini istemeniz halinde servis bedeli isteyeceğini unutmayın. Çanak antenler veya bağlı olan diğer malzemelerin sıklıkla bozulması sizi teknik servisleri sıklıkla aramanıza itecektir. Size en yakın olan veya güvendiğiniz bir uydu servisi firmasını kendinize daha yakın hissedebilirsiniz. Ücretler aynı mı?

Çanak antenlerin tamir edilmesi veya yapılacak diğer şeyler aslında sabit değildir. Çünkü sizin ne için çağırdığınız çok önemlidir. Çanak anten montajı için çağırdığınız da gelmişken şu televizyonu da duvara iki delik açarak takın denilmesi ücrete tabi olacaktır. Artı olarak bir tane bütün malzemeleri alınmış olan bir çanak anteniniz var. Yani çanak anten, 4 çıkışlı lnb, yeterince anten kablosu malzemelerini de farklı bir yerden almışsınız ama sadece montajını ve 4 tane odaya veya daireye kablo çekme işlemini yaptırmak istiyorsunuz. Bu durumda sadece çanak anten montaj bedeli alınmamaktadır. 4 tane kablo olduğundan dolayı anten servisi sabit olmaktan çıkar artı ücret tarifesi uygulanır.

Bunun nedeni de malzemelerin farklı bir yerden alınmış olası olabilir. Sizler şayet bütün malzemeleri farklı yerden alırsanız uydu servisleri veya teknik servis işlerini yapan her kim varsa fiyatı biraz daha yükseltecektir. Çünkü sadece işçilikten kazanıldığı için indirime gidilmemektedir. Yalnız gerekecek olan malzemeleri tamiri yapan firmadan aldığınız da malzeme satışından da kazanacağı için işçilikten fedakarlık yapılabilir ve bununla ilgili ek ücret istemek yerine, sabit olan ücreti bile aşağıya çekebilme ihtimali oldukça yüksektir. Anten servisi fiyatları sabit mi? verilen örnekleri inceleyip hangi konular da fiyatını arttığını araştırabilirsiniz.