​Anten kablo kopması

Servis Bölgelerimiz

Çanak antenlerin vazgeçilmeyen ve en önemli malzemelerden birisidir anten kabloları. Pekiyi bu anten kablo kopması gibi arızaları durumun da nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini sizlere şöyle bir anlatalım. Anten kabloları binanızın dış cephesinden sarkarak antene gidiyorsa işiniz kolay demektir. Bu kablonun arızalı olup olmadığını tespit etmek kolay olacağından uydu servis hizmetlerini çağırmadan küçücük bir yeteneğinizin olması durumun da kendiniz de bir başınıza kablo arızasını giderebilirsiniz. Siz yete ki arızanın arızanın nereden kaynaklandığını ve tamamen karşınıza çıkan sorunun çözümleyecek derecede bilginiz olmasına dikkat etmeniz yeterlidir.

Aynı çanak antenden gelen farklı televizyonlar üzerinden yaptığınız değerlendirme de bir televizyon çalışıyor ve diğeri çalışmıyorsa muhtemelen çanak antenden deyip anten kablosunu değiştirdiğiniz çok olmuştur. Duvar tarafına sürterek anten kablo kopması arızasının yaşanması durumun da tamamen kopmayan kablolardan biraz bile olsun bazı kanallar çekebilir. Bu durum da kablonuzu o kopan yerden keserek her iki uçtan da ikişer santim kesip yeniden özel aparatlar ile bağlamanız halin de güzel bir şekil de tamiratını gerçekleştirmiş olacaksınız.

Fakat ne yazık ki en zor olan anten arızaları kablolar üzerinden yapılmaktadır. Her zaman kablo kopmasını görecek kadar şanslı olmayabilirsiniz. Daha önce bilmediğiniz ve görünmeyen bir yer de ek aparatlar ile birleştirilmiş ve sonrasın da arıza verdiği takdirde bulunamadığından dolayı direk olarak komple kablo değişecek teşhisini koyabilir ve anten kablo kopması veya kopmamasından sonra da kopmuş muamelesi yapabilirsiniz.