​Ana kanallar çıkmıyor

Servis Bölgelerimiz

Bazen anlam veremediğimiz sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Cevabını bulamadığımız teknolojik olaylardan etkilenmemek ve sadece mantık yürüterek bir şeyleri çözmek bir hayli zordur. Bununla ilgili televizyonunuz da ana kanallar çıkmıyor olması bu karmaşıklığın bir parçası olmadı. Kendiniz buna mantık yolu ile çözüme ulaştırmanız beraberin de bir başka sorunları da meydana getireceğinden dolayı uydu teknik servis ekiplerini çağırmanızı öneriyoruz. Aynı zaman da sadece ana kanalların olmaması her ne kadar insanın kafasını karıştırsa da bunun bir nedeni olduğunu unutmayın.

Uydu alıcınızın kendiliğinden bozuk olması, ana kanalların bağlı bulunduğu frekansları almamasından dolayı kanalların çekmiyor olması uydu anten kablosu ve Lnb bozuk olması da olabilir. Yeni eve taşınma gibi bir durumla karşılaştıysanız taşınma işlemleri esnasın da uydu alıcınızın bozulmuş olabilme ihtimali de doğmaktadır. Genel de bir kaç cihaz bu sorunu vermektedir. Marka ismi vermeden söylemek isterim ki bizler uydu anten sorunu dite gittiğimiz bazı evler de bakıyoruz ki uydu alıcısı bozulmuş. Ve ne tuhaf ki bu Ana kanallar çıkmıyor sorunlarını doğuran ve kanallarındaki sinyaller yokmuş gibi gösteren cihazlar bir iki tanesidir. Bu cihazlar genel olarak bozuk üretim veya tüner çıkışının aşır hassas olmasından dolayı yaklaşık bir yıl gibi kısa süre içinde bozulduğunu çok gördük.

Ana kanallar çıkmıyor olmasından dolayı bu kanalların Avrupa kanalları da çekmektedir. Sizler bu kanallar çektiği için uydunuz da problem olmadığını ve antende sorun olduğunu düşünebilirsiniz. Yalnız bu konu tamamen sizin uydu cihazla ilgili olabilmektedir. En son durumu teknik servis ekipleri tarafından tespit edilebilir.