​4 tane çanak anten bağlamak

Servis Bölgelerimiz

Her bir çanak anteni televizyona ayrı ayrı uydu kabloları ile bağlamanıza gerek kalmadan tek bir kablo üzerinden birçok anten bağlama şansına sahipsiniz. 4 tane çanak anten bağlamak için yapmanız gerekenleri elimizden geldiğince anlatmaya çalışacağız. Çanak anten montajının nasıl yapıldığını sitemizde bulunan diğer makaleler bölümünden bulabilirsiniz. Dürt tane antenin montajını istediğiniz uydu yönlerine çevirdiğinizden emin olduğunuz takdirde diseqc bağlantısını yapabiliriz.

Bunun için bir tane anteni kendinize hedef yer olarak belirleyin. Ardından diğer çanak antenlerden o seçmiş olduğunuz yere kadar her bir çanak antenden uydu kablosunu keserek konnektör bağlantısını yapabilirsiniz. Sonra da çatıdan televizyonun yanına kadar kablo çekebilirsiniz. Kablo ölçülerini alırken her zaman için bilerek bir metre uzun bırakmanızı öneriyoruz. Yetişmeyen kablolara ek kablo bağlamak yerine tamı tamına ölçü almadan önce bir kez daha düşünerek birer metre fazladan bırakılması en doğru seçim nedeni olacaktır.

4 tane çanak anten bağlamak için diseqc üzerindeki numaraları dikkatli bir şekilde inceleyiniz. Birçok diseqc modelleri farklıdır. Bu nedenle numaralar da farklı olmaktadır. Ezbere olarak daha önceki cihazlara göre bağlantı yapmadan görerek ve bakarak numaralara takmanızı öneriyoruz. Burada dikkat edeceğiniz nokta şudur. 4 tane çanak anten akılda numaralı tutmak biraz zor olacağından dolayı bir Kağıt kalem yardımı ile hangi anteni nereye takacaksanız orada numara şeklinde not almanızı ve sonra uydu ekle bölümünden diseqc ayarını yapmanız gerektiğini ve kanal aramasını o diseqc ayarı üzerinden yapmanızı öneriyoruz. 4 tane çanak anten bağlamak ile bir tane anten montajını veya bağlantılarını yapmak kesinlikle aynıdır. Sadece dikkat edeceğiniz nokta numaraları birbirlerine karıştırmamanız olacaktır.