workimg
  • 30 Kasım 2017
  • Uydu Haberleri

Uydu cihazı Işığı yanıp sönüyor veya hiç yanmıyor

Bu gün yeni bir soru ve cevap ile karşınızdayız. Uydu cihazı Işığı yanıp sönüyor veya hiç yanmıyor. Uydu cihazı televizyonların olmazsa olmaz bir parçasıdır. Bu malzemeler olmadığı zaman ya kendinden uydulu olan televizyonun uydusuna takacaksınız ya da eskiden


günümüze kadar üretilmiş olan televizyon hepsinde olan karasal anten giriş bölümü bulunur. Bu bölümü kullanırsanız uydu alıcısına gerek kalmadan karasal olarak yayın yapan televizyon kanallarını izleyebileceksiniz.

Uydu cihazı Işığı yanıp sönüyor

Uydu alıcıların ışıkları genel de sabit durması gerekir. Eğer bir nedenden dolayı yanıp sönüyorsa bu uydu cihazında veya anten sinyaliniz de bir sorun var demektir. Anten kablosunu uydu cihazından sökünüz. Sonra da ışığın yanıp yanmadığını tekrardan kontrol ediniz. Eğer ışık yanıp sönmeye devam ediyorsa bu cihazın bir özelliği olduğunu ve kablodan uydu alıcısına sinyal gelmediğinden dolayı ışığın yanıp söndüğünü söyleyebiliriz. Sinyal seviyesini kontrol ederek tekrardan cihazınıza bakabilirsiniz.

Bu cihazı daha önceden kullanıyorsanız ve sinyal olmadığı durumlar da ışık hiçbir şekilde yanıp sönme yapmıyordu diyorsanız o zaman uydu cihazınızı farklı bir televizyon da denemelisiniz. Farklı televizyon dediğimiz farklı anten kablosunun da olması gerektiğini belirtelim.

Uydu cihazı ışığı yanmıyor

Şimdi bir diğer arıza olan Uydu cihazı ışığı yanmıyor sorununu biraz tarif edelim. Bu arızayı bulmak için ilk önce uydu gözünün takılı olup olmadığını kontrol edelim. Ardından uydu cihazının prize takıldığından emin olalım. Eğer sağlam bir prize taktıysanız ve halen de Uydu cihazı ışığı yanmıyor ise uydu alıcınız da bir problem var demektir. Cihazın açılıp açılmadığına bakınız. Cihaz açılıyor kanalları da değiştiriyorsa o zaman göz de bulunan göz ışığı yanmış demektir. Bazen göz ışığı yanmasa bile kanalları değiştirmeye devam eder. Ama kanalları değiştirmiyorsa cihazı aldığınız yere veya yakın bir çanak anten servisine baktırmanız gerekir.