workimg
  • 15 Temmuz 2017
  • Uydu Haberleri

Televizyon kendi kendine kanal değiştiriyor

Televizyonun kendiliğinden kanalları değiştirebilmesi için kumandanın bozulmuş olması, ıslanmış veya tuşunun takılı kalmış olması, televizyon tuşunun takılı kalmış, fazla bastırmaktan dolayı içe göçmüş olması, kırılmış


olup ana karta zarar vermiş olması, Uydu alıcınızın düğmeleri bozulmuş olması gerekir. Tüm bu sayılan nedenler Televizyon kendi kendine kanal değiştiriyor olmasına bir sebeptir. İlk önce kumandanızdan arıza tespitine başlayabilirsiniz. Kumandanızı televizyona doğru tutmadan da kanallar değişmeye devam ediyor diyorsanız kumandanızı televizyonun bulunmuş olduğu odadan dışarı çıkarmanızı tavsiye ediyoruz.

Bazı kumandalar çok fazla güçlü olduğundan televizyonun ters istikametine doğru bile tuttuğunuz zaman yine de televizyonun kanallarını değiştirme özelliğine sahiptir. Sorun çözüme kavuştuysa kumanda odada değilken televizyon kanal değiştirme olayına bir son verdiyse kumandanızın tuşlarının takılıp takılmadığına bir göz atın. Takılı tuş yoksa içini açın ve içine su girip girmediğini kontrol edin. Ev de çocuk varsa çocuklar genel de ağza koyduklarından dolayı kumandaları ıslatmış olabilirler.

Kumanda da bir hata yoksa ve ayrı oda da olmasına rağmen Televizyon kendi kendine kanal değiştiriyorsa uydu cihazı veya televizyonun üzerin de bulunan tuşlarını kontrol ediniz. Bu tuşlar da bir sorun yoksa o zaman uydu cihazı kullanıyorsanız uydu cihazınızı, kendinden uydulu televizyon kullanıyorsanız televizyonun teknik servisine ulaşarak servis talebin de bulunabilirsiniz.