workimg
  • 10 Kasım 2018
  • Uydu servis Bölgeleri

​Uydu çoklayıcı aparat splitter modelleri

Çanak antenleri birbirine bağlamak veya bir kabloyu ikiye bölmek için uydu çoklayıcı aparatları modellerini kullanırız. Bu aparatların nasıl kullanıldığını ve aslında bu aparatların hangi modellerinin olduğunu bilmiyor olabilirsiniz.


Sizlere splitter çeşitlerini anlatacak ve hatta bu uydu anten çoklayıcı aparatların bir de içini sizlere göstereceğiz. Acaba bu çoklayıcılar nasıl çalışıyor? İçince elektrik devreleri gibi devreler var mı?

Uydu çoklayıcılar genel amaçlı olarak kullanılır. Yani splitter modeline göre kullanım tarzı da değişir. Yani sizler eğer birden fazla çanak anteni birbirine bağlayan aparat alacaksanız o zaman diseqc alacaksınız. Çoklayıcı aparat işinize yaramaz. Bu nedenle satıcıdan bir malzeme isterken mutlaka ne yapmanız gerektiğini ve nerede kullanacağınız kendisine anlatırsanız sizlere doğru ürünü vereceğine eminiz.

Uydu çoklayıcı aparat modelleri

Uydu çoklayıcı aparat resimlerini burada görmektesiniz. İşinize yarayacak olan modeli aparatın çıkış sayısına göre belirleyebilirsiniz. Burada bulunan modellere göre örnek vermek gerekirse, bir giriş ve 6 çıkışı bulunan aparatın ne için kullanacağınızı tahmin edebilirsiniz. Bu splitter bir tane giriş kısmına çanak antenden gelen kablo bağlanır. Diğer çıkış yerlere de bütün odalarınızın televizyon prizlerinden gelen anten kablosunun uçlarını bağlayabilirsiniz. Bu sayede sizler televizyonu hangi odaya götürürseniz götürün uydu çoklayıcı aparat işinizi görecektir. Bu kullandığınız aparat sayesinde televizyonunuz hiç yayın kesintisi yaşamadan her odada çalışacaktır.

Uydu çoğaltıcı nasıl çalışır?

Uydu çoğaltıcıları sizler için açtık. İçerisini hiç açmadan dışardan baktığınız zaman farklı görüntüler olmuş olsa da burada gördüğünüz resimde de gördüğünüz gibi içerisinde sadece çıkışları birbirine bağlayan ince tellerden başka bir şey yok. Yani sizler en basit uydu çoğaltıcısını bile alsanız aynı görevi göreceğinden dolayı boşu boşuna kalın demirden yapılan ürünleri almanıza gerek yok. En basitinden bile silitter uydu çoklayıcı aparatı almanız da işinizi bir hayli görecektir.