workimg
 • 2 Haziran 2020
 • Uydu Haberleri

​Tv kanal listesi düzenleme programı chansort indir

Televizyon kanal listesi düzenleme programı olan chansort ile kanalları nasıl kolaylıkla sıralayacağınızı veya sileceğinizi anlatacağız. Tv kanal listenizdeki kanalların sırası bozuk olduğu zaman çok kolay bu program ile sıralama yapabilirsiniz. Ayrıca chansort programını buradan indirebilirsiniz


.

Bazı televizyonlar da kanal taramasını televizyon kumandasından yapabiliyorsunuz ama kanal listesini düzenleme imkanı vermiyor. Örnek olarak Samsung ve Philips televizyonların bazı modellerinde tv kanal sıralaması maalesef yapılamıyor. Bu durumda tv kanal listesi sıralama programı olan chansort devreye giriyor.

Chansort kanal düzenleme programının uyum sağladığı tv modelleri

 • Samsung tv modellerinde uyum sağlayabilir.
 • LG tv kanal listesi düzenleme ve silme yapılabilir.
 • Philips kanal listesi düzenleme programı ile kanal listesi düzenlenebilir.
 • Vestel kanal listesini destekler.
 • Arçelik kanal listesini destekler.
 • Beko kanal listesin de silme ve kanal taşıma yapar.
 • Grundig tv'ler ile birebir uyum sağlar.

Televizyondan kanal listesini usbye yükleme nasıl yapılır?

Öncelikle kanal sıralaması yapmak istediğiniz televizyona boş veya içerisinde virüs, yazılım gibi dosyaların olmadığı bir usb bellek takın. Sonra tv kumandasından > menü tuşuna basın. Aşağı inip >Yayın yazan yere giriş yapın. > Kanal listesini düzenle > Kanal listesini gönder e tıklayın.

Burada anlatılan işlemler Samsung marka televizyon kanal listesini usbye gönder ve yükleme anlatımıdır. Her televizyonun kendine özel menüsü olduğundan dolayı buna benzer işlemleri yapmanız gerekecektir.

NOT: Kanal listesi sıraladıktan sonra usb belleği televizyona taktığınız da yukarı yazılan işlemlerin aynısını yapacaksınız ama işlemin en sonunda > kanal listesini al yazan yere tıklayıp kanalları kuracaksınız.

Televizyon kanal listesi düzenleme programı nasıl kullanılır?

kanal sıralama programı indir nasıl kullanılır

Öncelikle aşağıda chansort programı indir kısmına tıkladığınıza karşınıza yandex disk sayfası açılacak. > indir yazan bir yer var oraya tıkladığınızda tv kanal sıralama düzeltme programı rar dosyasında inecek. Bilgisayarınızdan sağ tıklayıp > Dosyaları çıkart diyeceksiniz. Sonra Chansort klasörüne girdiğiniz de bir sürü dosya göreceksiniz. Yıldız işareti ile belirtilen CHANSORT uygulamasına tıklayıp açın. (Bu programı kurmanıza gerek yok)

Programın en üstüne sol tarafta > File yazan yere tıklayın. Ardından hemen bir altında bulunan > Open Tv Data File yazan yere tıklayıp önceden indirdiğiniz kanal listesini göz at seçeneği ile bulup yükleyin. Program bu esnada size 3 farklı seçeneği olan bir uyarı yazısı gösterecektir. Siz ortada bulunan > Modify Current list seçeneğini seçin.

PROGRAMSIZ KANAL SIRALAMA İÇİN "Kanallar silindi nasıl geri getirebilirim" konusuna bakınız.

kanal düzenleme, silme ve sıralama programı rel=


Kanal listesi düzenleme programına sizler kanal listesini yüklediğiniz de program iki farklı kanal liste seçeneği sizlere sunacaktır. Siz sol taraftan kanalları düzenleyeceksiniz. Sırasını değiştirmek istediğiniz kanalın üzerine gelip > Sağ tıklayın. Bu aşamada sizlere seçebileceğiniz birden fazla seçenek gösterilecektir. Sizler sadece en üstteki 3 seçenek ile ilgileneceksiniz.

 • En üstte yazan yeri tıklarsanız seçtiğiniz kanal üste çıkar.
 • Aşağıdaki seçeneğe tıklarsanız aşağı iner.
 • 3. olan seçeneği tıklarsanız seçtiğiniz kanal silinir.

Samsung, LG, Arçelik, Beko, Grundig, Vestel ve birkaç tane daha televizyon modelleri ile birebir uyum sağlayan bu programda kanal sıralamasını yapmayı bitirdiğinizde programın en üstünde bulunan ve disk işareti ile belirtilen > Save işaretine tıklayın. Yeni kanal listesini aynı dosyaya kayıt edin. Ya da onun sağında bulunan >Save as yazan yere tıklayıp dosyayı farklı kaydedip yeniden adlandırın. Samsung kanal liste düzenleme programı ve diğer markalar için geçerli olabilecek bu işlemi bitirdiğiniz de programın başında anlattığımız “Televizyondan kanal listesini usbye yükleme nasıl yapılır?" başlığına bakınız.

Tv kanal sırası düzenleme programını nasıl indiririm?

Öncelikle aşağıda chansort programı indir kısmına tıkladığınıza karşınıza yandex disk sayfası açılacak. > indir yazan bir yer var oraya tıkladığınızda tv kanal sıralama düzeltme programı rar dosyasında inecek.

Chansort programı indir TIKLA