workimg
  • 12 Eylül 2018
  • Uydu Haberleri

​Türksat kablo tv sinyal yok

Ülkemizde son yıllar da sıklıkla kullanılan kablo tv gittikçe gelişmeye devam ediyor. Evlerin de teledünya olanlar Türksat kablo tv sinyal yok sorunlarını Türksat a.ş müşteri hizmetlerinin telefonlarına bildirebilirler. Kablo tv sorunları ve özellikle sinyal yok hataları diğer karasal yayın veya çanak antenler gibi herkes tarafından müdahale edilebilecek veya tamir edilebilecek pozisyonda değiller.


Sizler istediğiniz kadar elektrikten anlayın ve kendinize ait bir uydu servisi firmanız olsa da yine bazı durumlar da kablo tv yayınının da anlayamayabilirsiniz.

Çünkü kablo tvnin yayınlarının iletilmesinde büyük rol oynayan kablo tv kutuları herkes tarafından müdahale edilmemesi için kilit altına alınmaktadır. Sizler bu tür bir yerde arızanın olduğunu düşünüyorsanız o zaman kablo tv müşteri hizmetlerini telefon ile bilgilendirerek teknik servis talebinde bulunmalısınız.

Kablo tv de sinyal olmamasının bazı nedenleri

Kablo tv yayınları aylık olarak diğer dijital platformlar gibi sizlere bir ücret karşılığında kiralanmakta. Sizler bir iki ay geçmesine rağmen her hangi bir yere ödeme yapmadıysanız faturalarınızın birikmesi sonucu sistem tarafından otomatik olarak yayınınız kesilmiş olabilir. Bunun için müşteri hizmetlerini arayarak kablo tv de sinyal yok hatasının asıl nedenini sorarak öğrenebilirsiniz.

Biliyorsunuz ki ilk önce dairenize bir anten kablo ile giriş yapılır ve bu kablo direk olarak kablo tv kutusuna bağlanır. Sonradan da buradan internet hizmetinin sunulmasının ardından bir kablo da o modemden çıkarak televizyona veya televizyonun yanındaki diğer kutuya bağlantı yapılır. Burada dediklerimizin dışında bir sistemi sizler kendiniz yapıyorsanız o zaman yapmış olduğunuz kablo bağlantılarında bazı sorunlar yaşanabilir. Kablolarınızı tekrardan kontrol etmelisiniz.

Hangi sistem olursa olsun bozuk, yıpranmış, ek yerleri çok fazla olan ve ayak altın da ezilen kabloları kabul etmez. Teledünya Türksat kablo tv sinyal yok sorunlarının başlıca nedenleri ve en çokta karşılaştığımız bazı sorunların da kablo hataları olduğunu gördük. Kablo tv kutusundan çıkan kablolar için bir uydu servisi ile anlaşıp değiştirmeyi gerçekleştirebilirsiniz.

Bazen çok küçük bir sorundan dolayı da kullandığınız kablo tv yayınlarının sinyal yok hatasını ile karşılaşmanız mümkün olabiliyor maalesef. Mesela kablo tv kutusunun televizyonunuz da HDMI1 girişinde olması ve sizlerin de bunu bilmeden değiştirdikten sonra tekrardan aynı girişi seçmeyi bilmediğinizden dolayı tıpkı bir büyük sorunmuş gibi olay ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Televizyon kumandasından > SOURCE, İNPUT veya giriş işaretlerinin bulunduğu bir tuş gördüğünüzde o tuşa basın ve giriş ayarlarını kontrol ederek girişi seçmelisiniz.