workimg
  • 31 Aralık 2018
  • Uydu servis Bölgeleri

​Tuner girişi yoktur ne demek

Özellikle haber bültenlerini izleme ve gazete okuma gibi bir alışkanlığınız yoksa yeni çıkan ürünlere karşı çok fazla yabancılık çekiyorsunuz demektir. Yeni alacağınız bir televizyon da Tuner girişi var, tuner girişi yoktur,


endinden uydulu televizyon değil veya dahili uydu alıcılı bir televizyon olma özelliğini nasıl anlayacaksınız. Ne kadar da sizlere garip geldi değil mi? Eğer televizyondan ve özellikle en yeni çıkan teknolojilerden anlamıyorsanız o zaman mutlaka ama mutlaka bir destek almalısınız.

İşi bilen ve sizi çok iyi anlayan biri ile görüşmeler sağlayarak tuner girişi yoktur ile ilgili veya kendinden uydulu olan televizyonların ne anlama geldiğini sizlere hem anlatabilir ve hem de satın almayı kendisi sizlere açıklama yaparak gerçekleştirebilir.

Nedir bu tuner girişi yoktur yazısı?

tuner girişi yoktur yazısı genel de teknik servis ekipleri tarafından söylene ve televizyon kutusunun üzerinde yazan bir terimdir. Tuner girişi yoktur ne demek? Yeni aldığınız televizyon ve bilgisayar monitörün de '' Tuner girişi yoktur'' Dahili uydu alıcılı değildir veya bu ekran sadece monitör olarak kullanılır demektir. Çünkü Tuner ibaresi en azından ekranlar için dahili uydu alıcısına veya normal anten girişine de söylenebilir. Ürünü satın almadan önce satış danışmanlarından gerekli bilgileri alabilirsiniz.

Tuner girişi yoktur yazıyorsa ne yapmalı?

Televizyonda veya televizyon olarak kullanabileceğiniz diğer ekranlara sonradan bir uydu alıcısı alıp kullanmanız gerekir. Evinizde eski olup kullanmadığınız cihazlardan her hangi biri duruyorsa bunları kullanabilirsiniz. Yalnız bu cihazlar ile kullandığınızı televizyonun çıkışları birbirlerine uyum sağlamalıdır. Uyum sağlamaması takdirde o zaman dönüştürücü aparatalar almalısınız. S-kart HDMI dönüştürücü, Pc vga hdmi veya hdmi vga dönüştürücü de kullanabilirsiniz. Dönüştürücüler genelde biraz pahalıdır. Eğer yeni bir uydu alıcısı ile alacağınız dönüştürücü ve diğer bağlantı masraflarının çok fazla tutacağını düşünüyorsanız o zaman ucuz olan bir uydu alıcısı satın alarak Tuner girişi yoktur yazan televizyonun tuner girişini sağlamış olacaksınız.