workimg
 • 17 Şubat 2023
 • Televizyon Sorunları

​Toshiba TV kurulum, uydu ve kanal ayarlama

Son yıllarda oldukça popüler ve uygun fiyatları ile bir çok kişi tarafından tercih edilen Toshiba tv kurulum, uydu kurulumu, kanal sıralama, kanal ekleme ve kanalları kurma yöntemini anlatacağım. Toshiba TV kurulumu bir çok kişi tarafından kolaylıkla yapılabilen televizyon modelleri arasında yer almaktadır.


Yalnız daha önce SmartView adalet TV kurulumu yapmadıysanız toshiba TV uydu kurulumu ve kanal yükleme işinde de başarılı olamayabilirsiniz. Toshiba TV kanal yükleme işlemi sırasında takıldığınız ve anlamadığınız bir kolu konu olursa vestel TV kurulumu sayfasından da destek alabilirsiniz. Toshiba TV ile vestel TV menüsü hemen hemen aynıdır.

Toshiba TV İlk kurulum nasıl yapılır

Toshiba televizyonun ayarlarıyla oynadıysanız ve bir türlü düzeltemiyor iseniz ilk kurulum yapmanız daha mantıklı olacaktır. Toshiba televizyonu ilk kurulum yapmak için herhangi bir yetkili servisten yardım almamıza gerek yok. Aşağıda toshiba ilk kurulum nasıl yapılır, gerekli ayarlar nelerdir ve beraberinde uydu kurulumunu anlattık. Sizlerde bu ilk kurulum sayesinde televizyonunuzu ilk günkü haline getirebilirsiniz. Toshiba TV ilk kurulum için öncelikle

 • Kumandanızın ortadaki mavi tuşuna basınız.
 • Home ya da ev işareti bulunur. Ayarlar seçeneğine gelip OK tuşuna basın.
 • Çıkan menüde kurulum yazan yere tıklayın.
 • Açılan listenin en altında ilk kurulum yazacak. Kumandanızın ok tuşlarını kullanarak ilk kurulum yazan yere gelip OK tuşuna basın.
 • Tüm kanallar silinecek ve televizyonunuz fabrika ayarına dönecek diye bir uyarı göreceksiniz. Bu yarıya evet diyerek televizyonun ilk kurulum ayarlarına dönmesi için onaylayın.
 • Televizyon birkaç saniye sonra kapanıp yeniden açılacaktır.
 • Kumandanın hiçbir tuşuna basmayın ve asla fişi çekmeyin.
 • Televizyon yeniden açıldıktan sonra büyüt seçeneğini seçin.
 • Dil seçeneği için Türkçe basın.
 • Farklı bir dil ile kullanmak istiyorsanız istediğiniz dili seçebilirsiniz.
 • Konumunuzu ayarlayın. Hangi ülkede iseniz o ülkenin üzerine gelerek OK tuşuna basın.
 • Türkiye için Türkiye seçilin gelip OK tuşuna basmanız gerekir.
 • yayın türünü seçin. Burada televizyonu uyduda kullanmak istiyorsanız en altta sağa tarafta uydu yazacaktım.
 • Uydu yazan yere gelip karşısındaki işareti açık hale getirin.
 • En üste şifreli yayın türü yazacak. Burayı kapalı hale getirin.
 • OK tuşuna basıp devam edin.
 • İnternet ayarları bölümünden şifrenizi girerek televizyonu internete bağlayın ya da evde internet kullanmıyorsanız daha sonraya tıklayın.
 • Uydu ayarlarını seçin. Burası toshiba TV kurulum, kanal ayarları ve uydu ayarların olduğu kısımdır.
 • Burada herhangi bir yanlış yapmanız halinde toshiba TV kurulumu gerçekleşmez ve kanalları bulmaz.
 • Toshiba TV uydu ayarlarını yapmak için binanızdaki sisteme göre ayar yapmanız gerekir.
 • Kendinize ait bir Çanak anten kullanıyorsanız direk yazan yeri seçip OK tuşuna basmanız yeterlidir.
 • Merkezi santral olan bir yeri kullanıyorsanız dört tane Çanak anten resmi olan yere gelip okeylemeniz gerekmektedir. burayı doğru bir şekilde seçtikten sonra ileri ya da OK tuşuna basınız.
 • Kanalların yüklenmesi. Tanımlı olan kanalları televizyona yüklemek için televizyonda belirtilen tuş rengine tıklamanız gerekmektedir.
 • Oraya tıklamanız halinde karşımıza bir ayar daha güzel orayı da okey yapmanız gerekmektedir sonrasında toshiba TV kurulumu fabrika ayarlarının yapmış olduğu kanal listesi televizyonunuza yüklenecektir.

Toshiba TV otomatik arama ile kanal yükleme

Toshiba televizyona TV kanallarını yüklemek için otomatik arama özelliğini kullanabilirsiniz. Toshiba TV kanal kurulumunu başlatmak için kumandanızın mavi tuşuna yani home tuşuna basınız. Ayarlar yazan yere gelin. Ardından okeye basın. Sağa tarafta yer alan kurulum yazan yere gelin. Açılan menüde otomatik kanal araması yazacaktır. Bu seçeneğini seçip OK tuşuna basın. otomatik kanal aramasını yapmak istediğinniz uyduyu seçin. Uydu yazan yere Türksat 42'ye uydusunun seçip OK tuşuna basın. Ekranda belirtildiği gibi kanal aramasını başlatabilirsiniz. Eğer her şeyi doğru bir şekilde yapılıyor ise toshiba TV otomatik kanal araması ile bütün TV kanallarını bulup televizyon kanal listesine eklenecektir.

Toshiba TV manuel arama ile kanal yükleme

Sevdiğiniz televizyon kanallarını manuel arama ile toshiba televizyonuna ekleyebilirsiniz. Toshiba TV kanal yükleme ve uydu arama işlemime gerek kalmadan sadece tek bir kanalı manuel kanal araması ile arayabilirsiniz. Kanal listenizi silmeden hızlı bir şekilde manuel kanal araması ile kanal yüklemek için;

Kumandaınızdan home tuşuna basın. Ayarlar kurulum ve manuel arama yazan yere gelip OK tuşuna basın. Eklemek istediğiniz kanalın frekansını ve sembol oranlı buraya girerek kanal aramasını başlatabilirsiniz. Toshiba TV uydu kurulumu, kanal yükleme ve kanal kurulum işlemlerine gerek kalmadan tek bir kanal araması ile manuel kanal aramasını başlatabilirsiniz.

Toshiba TV Türksat kanal güncelleme sistemi ile kanal kurulumu

Türksat kanal güncelleme sistemi olan televizyonlarda hiçbir şekilde uğraşmadan sadece tek bir yere basarak kanalları sıralı bir şekilde kara listesine bilmesini sağlayabilirsiniz. Toshiba TV Türksat kalan güncelleme sistemi ile kanalları yüklemek için menü tuşuna basınız. Ardından ayarlar yazan yere gelin. Kurulum menüsüne tıklayarak açılan sayfada Türksat kanal güncelleme sistemi İle kanal yükleme seçeneğini giriniz.

Burada aramayı başlat ya da güncellemeyi başlat diye bir yazı göreceksiniz. Buraya tıklamanız halinde toshiba TV kurulumunu Türksat kanal güncelleme sistemi ile tamamlamış olacaksınız. Bu işlem yaklaşık 1 dakika kadar sürebilir. Sabırlı olmanız gerekir. Kanalların bulunamaması halinde aramayı başlat kısmına yeniden basınız

Kanal kurulumu yani Türksat kanal güncelleme sistemi çalışırken kanallarınız güncel yinede yüklemek istiyor musunuz diye bir uyarı yazısı çıkarsa evetdeyim. Kanallar en son Türksat kanal güncellemesi ile toshiba televizyona yüklenecektir. Türksat kanal güncelleme sistemi ile toshiba TV kurulumu yaptığınızda kanallar sıralı bir şekilde geleceğinden dolayı kanal sulama işlemini de yapmamıza gerek yoktur.

Toshiba TVmenin şifresi nedir

Toshiba televizyon menü şifresi 00:00. Kumandanızın tuşlarını kullanarak toshiba TV şifresini dört sıfır olarak girebilirsiniz.

Toshiba TV kanal kurulumu nasıl yapılır

Toshiba TV kanal kurulumunu üç farklı Seçenekler yapabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi kanalların tamamını bulabilen tek gs özelliğidir. İkinci bir seçenek ise otomatik kanal aramasıdır. Otomatik kanal araması ile tuğba televizyona kolaylıkla kanalları yükleyebilirsiniz. Üçüncü bir kanal yükleme seçeneği iyiyse manuel aramadır. Sevdiğiniz kanalların frekansını bularak toshiba TV kurulumu manuel aramadan kanalı yükleyebilirsiniz.

Toshiba TV kurulumu, ilk kurulum, otomatik arama, manuel arama ve tek gs güncellemesi ile kanalları nasıl yüklenceğini anlattık. Sizlerde size en uygun olan seçeneği kullanılarak toshiba televizyona kanal yükleyebilirsiniz.