workimg
  • 25 Temmuz 2018

​Tivibuda 4k ultra hd var mı

Tivibu yayınları biliyorsunuz ki Türk Telekom firmasının dağıtmış olduğu uyduları izle izlenmektedir. Tivibuda 4k ultra hd var mı? Diye soru soranlar için bir yazı yazmaya karar verdik. Bu yazımız da şu anda kullanılan cihazlar da 4k olup olmadığını, ne zaman getirileceği ve getirilirken de ilk başta neler yapılacağı konusunda sizlere bilgi vereceğiz.


Bir ücretli üyelik almadan önce veya bizlere en ufak bir şey lazım olduğu zaman elimizin altında bulunan internetin nimetlerinden faydalanmak isteriz. Bu faydalanma ve bilgi alma konusu genel de www.google.com.tr üzerinden yapılmaktadır. Buradan yapılan aramalar da dilediğiniz bilginin en doğru olanına ulaştırma hedeflenmektedir.

Tivibu 4k yayınları açıyor mu?

Şu anda 4k yayın desteği tivibu yayınların da yok. Tivibu uydu alıcıları 4k ultra hd yayınları destekleyen bir uydu alıcısı üretirse televizyonlar her ne kadar 4k yayın kapasitesini alan televizyonlar gibi olmasa da yine de yüksek çözünürlüğe sahip olan 4k yayınları mutlaka en kaliteli bir şekilde iletecektir.

4 K yayınları bildiğiniz üzere yeni çıkan televizyonların bile biraz daha pahalı ve kaliteli olanları desteklemektedir. Yani her lcd led televizyon en son çıkan sistem bile olsa yine de desteklemeyebilir. Çünkü bunun için kontrast ayarının en az 1000 olması gerekir. Led olan televizyonlarda ise bu rakam genel olarak 200 olarak piyasaya çıkmaktadır. Televizyon da 4k yayın desteği olmasa bile uydu alıcısın da böyle bir özellik varsa televizyonlara da yüksek kaliteli yayınları iletebilir.

Tivibu 4k ulta hd yayın ne zaman gelir?

Tivibu 4k yayınları desteklenmesi adına birkaç açıklama var aslında. Yalnız belirtildiğine göre ilk olarak Beko televizyon markası ile bir anlaşma yapılarak çıkacak olan televizyonlar da modül ile 4k yayın kalitesinin bağlanabileceği yönünde birkaç haber görmekteyiz. Yalnız var olan uydu alıcıların da bir değişikliğe gidilip gidilmeyeceği, böyle bir şey yapılabilir mi? veya sadece Beko televizyon ve en son model çıkacak olan televizyonlar damı bu özellik kullanılacak bilmiyoruz, ama Uydu alıcılarında 4k destekli olanında üretilmesinin daha uygun olabileceğini düşünüyoruz.