workimg
  • 21 Ocak 2019
  • Uydu Haberleri

​Normal çanak ile digiturk izlenir mi?

Digitürk abonesi olmak istiyorsunuz ama normal çanak ile digiturk izlenir mi? digitürk anteni kurmadan digitürk izlemek için sizlere bazı kişilerin öneriler de bulunmasını istediğinizden dolayı Türksattan digitürk izlenir mi diye bir araştırma yapma kararı aldınız.

Binaların dış cepheleri


n onarılması, dış cephe sistemlerinin giydirilmesi, çatıların sökülerek komple tadilata girmesi ile bina ya merkerzi uydu sistemleri kurulur. Merkezi sistem kurulurken 3 tane veya 2 tane çanak anten takıp bütün binanın ihtiyaçlarını eksiksiz bir şekilde karşılamak yerine, çoğunlukla sadece türksat çanak antenlerinin taktıklarını görmekteyiz. Merkezi uydu santrali kurulumundan sonra da ek ilave çanak antenlerin montajını da ya çatı katlarında oturan kişiler tarafından karşı çıkılır ya da masrafı hiç kimse üstlenmeyi bırakın yöneticinin bile çanak anten kurmaya izin vermediklerini görmekteyiz.

Böyle bir durum da sizlere düşen sadece türksat çanak antenini izlemek ve artık ne gerekiyorsa türksat uydusundan yarar sağlamanız gerekir. Digitürk, tivibu, d-smart platformları zaten türksat üzerinden de yayın yaptıklarından dolayu artı bir digitürk çanak antenine ihtiyacınız olmayabilir.

Türksat çanak anteni ile digitürk izlenir mi?

Normal çanak ile digiturk izlemek için mutlaka bina da türksat çanak anteni olması gerekir. Türksat çanak anteni ile digitürk izlenir mi diye soran bazı müşterilerimize hazırlamış olduğumuz bu makalemize sizler de faydalanabilir siniz. Digitürk yani beinsport yayınları iki farklı çanak anten ile yayınlar yapılır. Bir tanesi eutelsat7e derece de olan uydudan yayınları alırken diğer bir uydu ise Türksat42E derece doğuda ki uydudur. Bunların her ikisinden de Digitürk beinsport yayınları alınabilir.

Yalnız bu her iki uydu arasında bazı farklılıklar vardır. Eutelsat7e uydusunda bütün hd kanallar izlenebilirken aynı şekilde bir diğer türksat çanak antenin de beinsport kanallarının bazıları eksik olarak yüklenir. Bana normal kanallar yeter hd olmasına gerek yok diyorsanız o zaman sorun yaşayabileceğinizi zannetmiyorum. Normal çanak anten ile beinsport kanallarını izleyebilirsiniz.