workimg
  • 6 Şubat 2018
  • Uydu Haberleri

​Merkezi uydu sistemine dsmart nasıl bağlanır?

Kullanıcı olarak bir d-smart bir de televizyonun içinde bulunan HD uyumlu televizyonunuza bağlıyorsanız sık sık cihazınızı sök tak yapıyorsunuz demektir. Merkezi uydu sistemine dsmart nasıl bağlanır? D-smart cihazı normal uydu alıcıları ile aynı mantık üzerinden yayınları almaktadır. Sadece tek bir yanı var o da d-smart cihazınıza uzaktan yönetiliyor olmasıdır.


Sizler sinyal olmadığı zaman veya cihaz ile ilgili problem yaşadığınız zaman d-smart müşteri hizmetlerine ulaşarak üyeliğiniz ile problem olup olmadığını anlayabilmeniz için destek alabilirsiniz. Bunun yanında frekans değişikliği ve yeni kanal eklemelerin de cihazınız otomatik olarak güncelleme yapabilmektedir. Her hangi bir sorun yaşandığında müşteri hizmetlerini aramalısınız.

Dsmart cihazları diğer uydu alıcıları gibi televizyona bağlanmaktadır. Elektrik fişini prize takınız. Ardından direk olarak çatıdan gelen anten kablosunu veya duvardaki prizden çıkan kabloyu uydu cihazına bağlayınız. Ardından televizyon ile dsmart alıcısı arasında bağlantı kuracak olan kabloyu da takarak takmalısınız. Televizyonun hangi girişe taktıysanız kaynak bölümünden burayı seçmeli ve OK Tuşuna basmalısınız.

Televizyonunuz açılacak ve Lütfen Bekleyiniz yazısını göreceksiniz. Cihaz kendi kendine açıldığın da kanalların listesi güncel bir şekilde karşınıza çıkacaktır. Eğer açılmıyorsa sinyal yok hatası veriyorsa menüden sinyal ayarları kısmına girip TP yazan yerlerden üstten başlayarak seçip kanal yüklemesi yapınız. Sinema kanallarının açıldığı ve normal atv, Show, kanal d gibi kanallar da sinyal yok hatası veriyorsa uydu alıcısını prizden çekip tekrardan fişi takarak açılmasını bekleyiniz. Bu sefer çekmeyen kanalların çektiğini göreceksiniz. Keyifli seyirler dileriz.