workimg
  • 12 Temmuz 2018
  • Uydu Haberleri

​Merkezi uydu santraline dsmart nasıl bağlanır

Bugün sizlere sıklıkla rastlanan sorunların başında yer almasına rağmen bu konuda pek bir bilgi edinecek kaynağın bulunmamasını konuşacağız. Merkezi uydu santraline dsmart nasıl bağlanır ile birlikte merkezi uydu santralinin aslında diğer çanak antenlerden ayıran farklılıkları anlatmak isteriz.


Merkezi uydu sistemleri ile kendiniz sadece bir başınıza kullanmış olduğunuz çanak antenler arasın da pek bir fark olmadığı için sizlere bu konu ile bağlantısı olan konularda da anlatmıştık. Bununla ilgili olarak kısa ve öz anlatmak gerekirse şu cümleleri kullan yeterli olur sanırım.

Merkezi uydu sistemleri ile iki tane birbirlerine bağlı olan çanak antenlerin sistemi aynıdır. İkisi de diseqc anahtarı ile çalışır. Yani her ikisinde de diseqc olan ayarlama kısmı kapalı olduğunda çalışmaz ve bunu mutlaka diseqcte belirlenen çanak antene göre ayarlanmalıdır. Tek başınıza kullanmış olduğunuz antenlerde ise diseqc çıkışı ister kapalı olsun veya dilerseniz de a veya 1 numarasında olsun yine de her ikisinde de çalışır.

Dsmart ayarlaması nasıl yapılır?

Diseqc uydu alıcıları genel olarak ilk kurulum yapıldığı zaman diseqc çıkışı a konumundadır ve merkezi uydu sistemlerine hazır bir şekilde ayarlaması yapılmıştır. Genellikle Merkezi uydu santraline dsmart nasıl bağlanır gibi sorunlar yeni taşınan kullanıcılar da olduğu için sorunu hemen dsmart kutusunda aramak yerine farklı bölgeler de aramak daha mantıklı olur.

Dsmart cihazı sinyal almıyorsa olası nedenler

çanak antenden sinyal geliyor mu?

Duvar ile cihaz arasındaki kablo sağlam mı?

cihazınız sinyal alıyor mu?

Tuner çıkışı hatalı mı yoksa sağlam mı?

sizler yeniden arama yaptınız mı?

çanak antende türksat çanak anteni 1 numaraya mı takılmış yoksa farklı bir yerde mi?