workimg
  • 12 Ocak 2018
  • Uydu Frekans Haberleri

​Kaskatlı merkezi uydu santrali

Çanak antenlerin montajı ve kurulumu ile çok fazla ilgilenmeyen kişilerin pekte duymadığı bir söz olan Kaskatlı merkezi uydu santrali için bu yazımızı oluşturmuş bulunmaktayız.


Her merkezi uydu santrali ihtiyacı olan kişi bu modelde bir santral almasına gerek yok. Çünkü bu model sadece iki tane santrali aynı anda kullanacaksanız lazım olacaktır. Yoksa sonlu olan ucuz modeli alabilirsiniz. Kaskatlı olan model sonlu olan modelden biraz daha pahalıdır.

Pekiyi tam olarak ne işe yarar?

Bir tane merkezi uydu santraliniz var ve komşular tarafından ikinci bir kablo çekimi için santral de boş yer olmadığı şikayeti gelmesi üzerine ihtiyacınız olan şey ikinci bir merkezi santral almanızdır. Sizlere tavsiyemiz yeni bir sistem ile binanızı yenilemek istiyorsanız daire sayısına göre tamı tamına yetecek şekilde çıkışları hesaplamak yerine biraz daha fazla çıkışı boşta kalacak şekilde yapmanız da fayda var. Merkezi anten çıkışları bazı daireler de hatalar vermektedirler. Bu gerek eve giden kablonun iki üç televizyona gidecek şekilde paralel bağlanması sonucu bazen de, uydu alıcısı ile televizyon fazla akım göndermesinden dolayı kaynaklanan çıkış arıza problemleri yaşanmaktadır.

Böyle bir şey başınıza geldiğinde yani aynı antene bağlı olan kişilerde sinyal sorunu yaşanmazken sorun sadece sizin ev ile alakalı bir durumsa evinize gelen kabloyu tespit edip varsa o çıkıştan çıkarıp farklı bir çıkışa takmanız en mantıklı olandır. Bu gibi durumlar ve yeni televizyon için boşta çıkış kalması için mutlaka ama mutlaka kullanılmayan boş olan merkezi santral çıkışlarının da olması gerektiğini unutmayın.