workimg
  • 4 Temmuz 2017
  • Uydu Haberleri

​Kar da sinyal kaybolması

Uydu sistemleri çok fazla önemli parçası bulunan teferruatı oldukça fazla olan bir iletişim sistemidir. Bu parçalardan bir tanesi bile olmasın televizyona görüntü aktarımı yapılamazken


Kar da sinyal kaybolması gibi önemli sorunları da maalesef beraberin de getirmektedir. Kar yağışından dolayı antenlerdeki sinyal seviyesi kar yağışının artmasıyla en dibe doğru adım adım vurmaktadır. Her kar yağdığın da sinyaller gidecek, televizyon çalışmayacak diye bir şey yok aslın da. Çünkü kar yağışı çanak antenlerin arka tarafından yağıyorsa istediği kadar yağsın yine de Kar da sinyal kaybolması gibi bir sorun yaşamazsınız. Karı çanak antenin önemli yeri olan ön tarafına ve üstüne gelmeyeceğinden dolayı sinyal kaybı olmayan tipi yağsa bile yine de sinyaller gitmeyecektir.

Antenlerin ön cephesine denk gelecek şekil de yağıyorsa bu konu da oldukça ciddi sorunları da beraberin de getireceğinden dolayı böyle bir durum da çok fazla bir şey olmadığına vurgulamak isteriz. Sizler istediğiniz kadar antenlerin üstünde ki karı temizlerseniz temizleyin, lnb üstü de dolacak ve yine de buz kütleleri oluşacağından dolayı kar yağışı durana kadar televizyona dokunmamanızı öneriyoruz. Özellikle kar ve buzlu havalar da antenlerin kabloları ile oynamamanızı rica ediyoruz. Kar da buz tutan ve çok fazla sertleşen kablolar fırtınanın savurmasıyla veya sizin yukarı aşağı doğru çekmenizle kabloların bozulduğunu ve Kar da sinyal kaybolması adı altında kablonuzdan da olabileceğinizi unutmayın.