workimg
  • 8 Kasım 2020
  • Uydu Haberleri

​İnternet özelliği olmayan televizyonu internete bağlamak

Elinizde ki eski model televizyon ile internete bağlanmak ister misiniz? İnternet özelliği olmayan ama sizin için değerli olup kıyamadığınız televizyonlarınızı internete bağlayarak uzun yıllar boyunca kullanabilirsiniz.


Bir televizyonun internete bağlanabilmesi için kendinden internet özelliğinin olması gerekir. Yalnız yeni çıkan cihazlar sayesinde tüplü, smart olmayan televizyonları bile kolaylıkla internete bağlayabileceksiniz.

Sizler için 4 tane cihaz araştırdık. Aslında bunlar 4 tane ile sınırlı değil. Yalnız fiyat ve performans aralıkları birbirinden farklı olduğundan dolayı sadece bunları tanıtacağız. Hatta buna benzer çok daha farklı marka ve modeller de cihazlar da var. İstediğinizi satıcıya danışarak alabilirsiniz. Bütçenizi zorlamadan ve çok fazla pahalı bir cihaz almadan da kolaylıkla internete özelliği olmayan televizyonu internete bağlanmanız mümkün.

Televizyonu internete bağlamak için alabileceğiniz cihazlar

Televizyonun internet özelliği yoksa burada belirttiğimiz cihazlardan birini seçerek kolaylıkla televizyonu internete bağlayabilirsiniz. Bizler marka olarak her ne kadar isim vererek tanıtım yapmış olsak ta sizler burada olmayan istediğiniz markayı da alıp internete kolaylıkla bağlanabilirsiniz.

Çanak antensiz uydu cihazı diye bir şey daha önce duydunuz mu? Bizim bahsettiğimiz işte tamda buna benzer bir şey. Çanaksız uydu alıcısı nasıl çalışır diye merak ediyorsanız bu makalemizi okuyabilirsiniz.

İp tv özellikli uyducu alıcıları ile internete bağlanmak mümkün

Evimizde kullandığımız receiver uydu alıcıların aksine yeni nesil olan internetli uydu alıcıları ile internete bağlanabilirsiniz. Televizyon reklamların da çanak antensiz uydu alıcısı reklamlarını hiç gördünüz mü? İşte tam da bundan bahsediyoruz. İster çanak anten bağlayın. İster internete bağlayıp youtubeye girin. İsterseniz de çanak anten olmadan televizyon izleyin.

Tabii ki televizyon da reklamları dolaşan ürünü alın demiyoruz. Sadece buna bir örnek vermek istedim. İp tv özelliği olan bilinen bir markayı alıp ve hatta mağazadan kendiniz görerek almanız daha doğru olacaktır. Çalışmazsa veya çalıştıramazsam geri getireceğim deyip almanız daha doğru olacaktır.

Chromecast, Miracast, Apple tv ve benzer cihazlar ile internete bağlanma

İsimlerinden de anlaşılacağı üzere bu cihazlar ile internete kolaylıkla bağlanabilirsiniz. Bu cihazlar ile tıpkı Cep telefonlarınıza uygulama indirir gibi kolaylıkla kullanabilirsiniz. İnternet smart tv özelliği olmayan televizyonları internete bağlamak için üretilmiş olan bu cihazları kullandığınız da televizyonu yeni almış gibi daha çok sevecek ve daha da çok vakit geçirmek isteyeceksiniz.

Bu cihazları internet üzerinde ki mağazalardan bulabilirsiniz. Aynı zaman da elektronik mağaza zincirlerinden de bazı ürünleri bulmanız mümkün. Fiyat açısından yukarıda anlattığımız ip tv cihazından daha pahalı olabilirsiniz. Aynı zaman da bu cihaz kadar özelliği de olmayabilir. Yalnız internete bağlanma konusunda uygun fiyatlı olan ip tv cihazlarından daha başarılıdır.