workimg
  • 8 Aralık 2017
  • Uydu Haberleri

​İnce anten kablosu mu? Kalın kablo mu?

Çanak antenleri nede olsa bir kere alıyorum deyip te he şeyin en iyisini alanlardan mısınız? Eğer cevabınız evetse İnce anten kablosu mu? Kalın kablo mu? Araştırmasına yaptığınız için bu konumuza gelmiş olabilirsiniz.


Aslında şöyle yüzeysel olarak baktığımız zaman ince kablo hiç çeker mi diye adamın aklına soru geliyor olabilir. Bunu düşünmekte haklısınız. Yalnız bir kablonun ince olması kalitesiz çürük olduğu anlamına gelmez. Sizler elektrik veya uydu ile hiç alakası olmayan yerlerden uydu kablosu aldığınız da bu kablonun ne kadar kaliteli olduğunu mutlaka araştırın. Çok ucuza alınan uydu kablosunu belirli bir metrajdan sonra sinyal kaybına neden olacağını unutmayın.

İnce anten kablosu mu? Kalın kablo mu daha kaliteli?

Kaliteli kablolar içerisindeki tel sayısına göre, içerisindeki o tellerin hangi malzemeden üretildiği ve üst tarafta kullanılan plastiğin kalitesine göre değişmektedir. Kabloların ince olması her zaman kötüdür olmaz anlamına gelmez. Türk malı olan markalardan seçim yaptığınız zaman içerisindeki malzemenin ne kadar kaliteli olduğunu ve diğer kalın kablolar arasın da hiçbir fark olmadığını görebilirsiniz. Ayrıca ince kabloların kalın kablolara karşı daha çok avantajlı olduğunu görmekteyiz. Evin içinde kablolar fazla görünmesin diyorsanız en ince kanalları bile aldığınız da oradan geçmekte ve gayet güzel durmaktadır.

Dikkat edeceğiniz bazı noktalar vardır. Bu kabloları alırken kaliteli olanından alırsanız sorun yaşamazsınız. Aynı zaman da kablonuzu binanın dışından atmak suretiyle çatıdan aşağıya kadar sarkacak şekilde kullanacaksanız kalın kaliteli kabloyu tercih etmeniz daha doğru olur. RG6 U6 kabloyu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ama unutmamalısınız ki, her kalın kablo iyi değildir. Kaliteli ve içindeki sarı renkte olan kablonun gerçekten de bakır olması çok önemlidir.