workimg
  • 26 Ocak 2022
  • Televizyon Sorunları

​Fox tv sinyal yok sorunu nedenleri ve çözümleri

Fox tv ve diğer bazı kanallar da sinyal yok hatası alıyor olabilirsiniz. Özellikle Fox tv sinyal yok sorunu daha fazla yaşanmaktadır. Ayrıca Fox tv çekmiyor, donuyor, parazitlenme oluyor gibi şikayetler de sadece Fox tv ve diğer bazı kanallara özel şikayetlerdir diyebiliriz. Fox tv ismi değişerek Now tv oldu. Her ne kadar Fox tv'nin yeni ismi NOW Tv olsa da, frekası değişmediği için Now tv'de de sinyal yok sorunu yaşanmaktadır. Bu makalemiz de Now tv sinyal kalitesi nasıl yükseltilir, Nox tv neden çekmez, sinyal yok yazıyor gibi sorunların çözümünü bulacaksınız.


Balkonda, evin yan duvarın da, çatıda ya da merkezi uydu santralinden gelen uydu sinyal kablosunu kullanıyor olmanız Fox tv kanalında yine de parazitlenme görebilirsiniz. Bunun bazı nedenlerini aşağıda sıraladık. Sizler de dikkatli bir şekilde okumanız halinde Fox tv parazitlenme, donuyor, çekmiyor ve sadece Fox tv de sinyal yok sorununu çözebileceğinize inanıyoruz.

Bu makalemiz de sizlere Fox tv sinyal yok sorunu, çekmiyor ve arada donuyor konusunu anlatacağız. Yalnız Fox tv'nin sinyali hiç gelmiyorsa olası arıza nedeni farklı olacağından dolayı ona göre konuyu okumanızı rica ediyoruz. Fox tv sinyal yok demiyor ama parazitlenme oluyor, arada donuyor, bazen görüntü gidiyor ise de “Uydu da Fox tv parazit, donma ve çekmeme nedenleri" konu başlığını okumanız gerekir.

Sadece Fox tv sinyal yok diyor

Çanak anteni ayarladınız ya da profesyonel olduğuna inandığınız bir uydu servisi uzmanına ayarlattığınızı varsayalım. Bütün tv kanalları çekiyor sadece Fox tv çekmiyorsa o zaman sorunu sadece çanak antende aramamak gerekir. Bunun birkaç nedeni vardır. Bu nedenleri sizlere sıralayacağız. Sizler de bir uydu servisi ile görüşerek sorunları çözmesine yardımcı olmasını isteyebilir, ya da bilginiz dahilinde kendiniz de müdahale ederek uydu da Fox tv çekmiyor sorununa çözüm bulabilirsiniz. İşte Fox tv sinyal yok diyor ve Fox tv hiç çekmiyor sorununun olası nedenleri;

Kendinden uydulu televizyonunuzun dahili uydu alıcısında sorun olabilir.

Uydu alıcısın da arıza olabilir. ( Fox tv frekansını almıyor olabilir)

Fox tv frekansı hatalı olabilir. Kontrol ediniz.

Fox tv'yi silin ve yeniden kanal taraması yapın. (En etkili çözüm)

Fox tv ile birlikte bazı kanallar da yoksa çanak anten ayarı yaptırınız.

Uydu da Fox tv parazit, donma, karıncalanma, çekmeme sorunun sebep ve çözümleri

Türksat42 E uydusunda olan tv ve radyo kanalları sembol oranlarına göre güçlü veya zayıf sinyal almaktadır. Fox tv sembol oranı da 6666 olmasından dolayı uydudan gelen sinyal seviyesi de az gelmektedir. Yani bütün kanallar çekiyor ama Fox tv çekmiyor, donuyor ve arada bozuk cd gibi parazitlenme yani karıncalanma oluyorsa bunun sebebi sinyal seviyesinde azalma olmasından kaynaklanmaktadır.

Sinyal seviyesinin yükseltilmesi her zaman mümkün olmayabilir. Çanak anteninizde yamukluk, ve çok fazla pas varsa fox tv sinyal yok veya donma sorunu ile karşılaşabilirsiniz. İşte size Fox tv sinyal yok sorunundan ziyade Fox tv de karıncalanma, parazitlenme, donma bazen de çekmiyor olmasının sebep ve çözümleri;

NOW Tv, Eski Fox Tv Sinyal Kalitesi Nasıl Yükseltilir?

Eski fox tv, şimdikinin yeni Now tv sinyal kalitesi bazı tv kanallarına göre düşük kalmaktadır. Now tvyi kesintisiz izleyebilmeniz için mutlaka sinyal seviyesi ve sinyal kalitesinin yüksek olması gerekmektedir. Bu da İstanbul uydu servisi gibi işletmelerden anten kurulum desteği almarak mümkün olabilir. Özellikle kış aylarında Now tv sinyal kalitesi nasıl yükseltilir, sinyal düşük geliyor, çekmiyor ve nasıl düzeltilir soruları daha çok sorulmaktadır. Bunun da sebebi kış aylarında antenin sallanması veya yağışlardan dolayı Now tv sinyal kalitesinin düşmesinden kaynaklanmaktadır.

Çanak anten sinyal seviyesini yükseltin

Fox tv sinyal yok, donma ve parazitlenme sorunlarından biri de sinyal seviyesinin az olmasıdır. Kendiniz anlıyorsanız anten sinyal seviyesini yükseltin. Ya da uydu servisi firmaları ile görüşerek profesyonel yardım alın.

Lnb ince ayarı yaptırın

Lnb ince ayarı Fox tv donma ve bazen sinyal yok yazmasının en büyük nedenlerindendir. Güvenlik önlemlerini alarak çanak antenin yanına gidin. Fox tv kanalını açın. Lnb yi sağa sola hafifçe oynatın. Fox tv artık donmayacak ve sinyal yok yazıyorsa çekmeye başlayacaktır. Eğer sorun düzeldiyse Fox tv sinyal yok sorununu çözdünüz demektir. Sorun halen devam ediyorsa eski ayarına getirerek bir çanak anten ustasını çağırın.

Çatlak, eski, yıpranmış anten kablolarını değiştirin

Çürümüş, çatlamış ve çok fazla ek yeri olan anten kablolarınızı mutlaka değiştirin. Çanak antenden gelen yüksek sinyal seviyesi evinize ulaşmadığından dolayı Fox tv çekmeyebilir.

Merkezi uydu santral daire çıkışını değiştirin

Merkezi uydu santralinde bazen daire çıkışları arızalanabilir. Sizler de şayet merkezi uydu santralinden yayın alıyorsanız ve boşta daire santral çıkışı da varsa kendi kablonuzu tespit ederek santral çıkışını değiştirebilirsiniz. Ama tabi ki öncelikle sizin kablonuzun hangisi olduğunu bulmanız gerekir.

Bireysel çanak anten kurun

Bazen çok çanak antenler de Fox tv sinyal yok ve çekmiyor gibi sorunlar yaşanabilir. Bunun nedenlerinden biri de bazı dairelerin televizyonlarının bozuk olmasıdır. Eğer bir daire de receiver uydu alıcısı ya da kullanılan dahili uydu alıcısı arızalıysa Fox tv sinyal yok yaşayabilirsiniz. Hatta Fox tv de parazitlenme, donma, bazen sinyal yok yazıp bazen de hiç bir şey olmamış gibi güzel çalışıp sonra da yeniden sinyal yok yazabilir. Yukarıdaki bütün işlemleri yapmanıza rağmen Fox tv de karıncalanma ya da bazen sinyal yok demesinin önüne geçemiyorsanız anlattığımız gibi bazı dairelerin televizyonları bozuk olmasından kaynaklanabilmektedir.

Bireysel çanak anten kurarak Fox tv sinyal yok sorununa çözüm bulabilirsiniz. Yalnız öncesinde uzman bir uydu servisi ile görüşerek gereksiz masraflardan kaçınmanızı tavsiye ediyoruz.