workimg
  • 2 Temmuz 2018
  • Uydu servis Bölgeleri

​Elle çanak anten ayarı

Her bir şeyin ustası olduğu gibi çanak antenlerinde ayarlanması için bir usta yardımcı gerekir. Yaşadığınız bölge şehirden uzak bir yerlerdeyse Elle çanak anten ayarı için de yeterli bilgiye sahipseniz her ne kadar bir uydu bulucu cihazın ayarlayabileceği çanak anten kadar yüksek sinyal seviyesine sahip olan bir çanak anten gibi olmasa da,


eski zamanlar da Elle çanak anten ayarı yapan kimselerinde güzel işler becerdiklerini elbette biliyoruz. Yapılacak olan bütün işlerinizi mutlaka ama mutlaka bir profesyonel yardım almanız gerektiğini savunmuyoruz. Yalnız, bilen birilerinin yapmış olduğu işlerin daha da güzel olan yönlerinin de olduğunun farkındayız.

Elle çanak anten ayarı nasıl yapılır?

Televizyonu izliyordunuz fakat bir nedenden dolayı sinyal yok hatası aldınız. Bunu yapabilmek sizin için çok zor olacaktır. Çünkü nerede bir yanlışlık var bulmanız elinizde bir cihaz olmadan çok zor olacak. Yalnız sıfırdan yeni bir çanak anteni kurmak az önce anlattığımız arıza bulmadan çok daha kolay olacaktır.

İlk önce çanak anten ayağını uydunun yörüngesini bulabileceği güzel bir yere montaj ediniz. Ardından çanak anten ile uydu alıcısı arasındaki kabloyu hazırlayıp bağlayınız. Kablo uçlarına takmış olduğunuz konnektörlerin mutlaka sağlam bir şekilde takılmasına özen gösteriniz. Şase yapmış veya ince telleri tamamen kesilmiş olan bir uydu anten kablosundan sinyal iletilmesi sağlanamaz. Televizyondan daha önce ayarı ile oynamadığınız hd olmayan bir kanal açınız. (hd kanallar daha yavaş ve çok yüksek sinyal gerektiğinden dolayı onları tercih etmeyin) diğer antenleri baz alarak çok yavaş hareketlerle karşınızda olan televizyona bakarak yavaş hareketleri devam ettirerek Elle çanak anten ayarı yapmaya gayret ediniz.

Bütün bağlantılarınız doğru ve sizin de şansınız yaver giderse mutlaka anten ayarını yapabileceğinizi düşünüyoruz. Yalnız yapmadan önce mutlaka bir tane çanak anten yanına giderek lnb anten konumunu nereye baktığını iyice bir bakmalısınız. Gözden kaçıracağınız en ufak ayrıntı sinyali bulamamanıza neden olabilir.