workimg
  • 20 Haziran 2017
  • Uydu Haberleri

​Bir tane kanal ekleme

Beğendiğiniz televizyon kanalının frekansını değiştirmesinden sonra eliniz de bir tane yeni frekans bilgisi var ama bu frekansı nasıl ekleyeceğinizi bilmiyorsunuz. Bir tane kanal ekleme için çok kolay bir yöntem olduğunu hemen söyleyelim. Bu yöntemi uygularsanız çok kolay bir şekil de kanalı ekleyebileceksiniz.


Kumandanızın menü tuşuna basın. Kurulum kaynak ayarları kanal ayarları gibi çanak anten ayarlarının yapıldığı bir ayar menüsü göreceksiniz. Orada yer alan TP yazan yere giriş yapınız. Burada tp yazması önemli değildir. Aynı şekil de eş anlamlısı da yazabilir. Manuel arama, kanal ekleme, kanal arama tp arama gibi şeyler de yazabilir. Bunların hepsi aynı şeyi göstermekte ve aynı işe yararlar. Tp ekle kısmını anlatacak olursak Türksat42e menüsündeyken tp ekle diyerek eklemek istediğiniz kanalın frekansını burada açılan ayar kısmına aynı şekil de giriniz.

Burada Bir tane kanal ekleme için frekans, sembol oranı, polarizasyon ve bazen de FEC ayarlarını bulup eklemeniz gerekir. Bunları tp ekle veya tp düzenle kısmından yapabilirsiniz. Ayarları kaydettikten sonran eklemiş olduğunuz frekansa gelip ok tuşuna basınız. Bazen hiçbir tuşa basmadan arama menüsü açılır ama bazen de sadece işaret konulur ve bir şey açılmaz. Bir şey açılmadıysa menünün alt kısmında arama yap arama diye bir şeylerin yazması gerekir. Bir tane kanal ekleme için arama yazan yere tıklarsanız istediğiniz kanalı uydu alıcınız aramaya ve birkaç saniye de bulacağını göreceksiniz. Sonunda kanalı kaydederek ve listede en aşağılara bir yere gittiyse bunu üst sıralara taşımanız gerektiğini unutmayın. Başarılar